Рада дозволила деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав ЗСУ


17:2408.05.2024

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №11079-1, яким внесла зміни до кримінального законодавства України, дозволивши деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав ЗСУ. За відповідне рішення проголосували 279 народних депутатів.

Як зазначив депутат Ярослав Железняк, антикорупційні ризики у законопроєкті, зокрема щодо топ-корупціонерів, на яких наголошував антикорупційний комітет, прибрали тільки частково.

Водночас звільнитись із тюрми зможуть лише  увʼязнені за нетяжкі злочини. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання не застосовуватиметься до осіб, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням або сексуальним насильством, а також засуджені за статтями про зґвалтування та сексуальне насильство, передає Zn.ua.

Рішення про умовно-дострокове звільнення засудженого для проходження військової служби за контрактом з метою безпосередньої їх участі у обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності ухвалюватиме суд. Водночас такий охочий до служби має пройти військово-лікарську комісію, проходження якої має забезпечити адміністрація установи виконання покарань. 

При цьому на командирів військових частин будуть покладені обов’язки із адміністративного нагляду за особами, які були достроково звільнені від покарання, а також такі особи будуть взяті на окремий облік у військовій частині.

У контракті про проходження військової служби звільненим умовно-достроково не встановлюється випробування. Водночас у законі прописано, що строк військової служби таких осіб становить до закінчення особливого періоду.

Звільнитись із війська такі військові зможуть лише:

  • за станом здоров’я – на підставі висновку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
  • у зв’язку з набранням законної сили вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення або обмеження волі;
  • у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням рішення про демобілізацію.

Звільнені достроково не матимуть права на щорічну основну відпустку, в тому числі на  відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин. В разі поранення відпустка для лікування із збереженням грошового та матеріального забезпечення надаватиметься виключно за місцем перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я.

Також передбачено, що вони проходитимуть військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин.

Якщо ж такі умовно звільнені будуть ухилятись від проходження військової служби, то їх може чекати покарання позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube