Німеччина пропонує Україні обладнання своїх закритих ТЕС, і це вихід


14:1721.04.2024

Німеччина запропонувала Україні віддати обладнання з закритих електростанцій, розказав в ефірі єдиного телемарафону міністр енергетики Герман Галущенко.

Раніше схожу ідею запропонувала Литва, але у неї тільки одна закрита ТЕС, тоді як у Німеччини їх набагато більше, передає Ліга.

“Це не тільки Литва. Щойно був Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини, він запропонував можливість подивитися на німецькі закриті об’єкти, які можна використати”, – розказав Галущенко.

Міністр додав, що Україна буде рада такому варіантові, бо нове обладнання на цю зиму вже не замовити.

“Обладнання може бути використане, навіть якщо потрібен якийсь ремонт, – ми його зробимо, щоб воно відпрацювало зиму”, – сказав Галущенко.

Міністр визнав, що ситуація в енергетиці складна і на деяких зруйнованих об’єктах ще навіть не розібрали завали, щоб верифікувати пошкодження обладнання. Але він запевнив: енергетики роблять все можливе, щоб катастрофічні сценарії не реалізувалися.

“Зараз багато з’явилося експертів, які все знають [і кажуть, що] завтра буде блекаут і тотальна катастрофа. Це все брехня, тотального блекауту в Україні не буде”, – сказав він.

Нагадаємо також: Чи будуть відключення світла влітку, а тепла взимку? Сценарії розвитку подій© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube