В Німеччині арештували шпигунів, які планували зірвати допомогу Україні


13:1618.04.2024

У Баварії (Німеччина) правоохоронці заарештували двох агентів, які працювали на російські спецслужби. Вони планували диверсії на об’єктах військової інфраструктури, щоб зірвати постачання військової допомоги Україні.

Про це пише німецьке видання Der Spiegel.

Генеральний прокурор Йенс Роммель заарештував двох підозрюваних агентів, які, як стверджується, планували диверсійні операції в Німеччині від імені російської спецслужби. Як стало відомо SPIEGEL від слідчих, арешт був здійснений у середу вранці в Байройті, Баварія, силами спецпідрозділів поліції.

Головним підозрюваним є 39-річний німецько-російський Дітер С. з Баварії. Федеральна прокуратура звинувачує його, серед іншого, в агентурній діяльності на користь спецслужб, агентурній діяльності з диверсійними цілями і “зображенні, що загрожує безпеці” військових об’єктів.

За версією слідства, Дітер С. з жовтня 2023 року обговорював з офіцерами зв’язку російської спецслужби диверсійні операції в Німеччині. Він домовився про здійснення підпалів і вибухів на об’єктах військової інфраструктури, оборонних підприємствах і промислових об’єктах.

Серед іншого, основна увага мала бути прикута до транспортних шляхів, що використовуються для перевезення товарів військового призначення. Кінцевою метою запланованих атак був підрив німецької підтримки України.

За даними слідства, Дітер С. також розвідував і фотографував військові об’єкти США в Німеччині. Кажуть, що він передавав відповідні зображення своїм російським клієнтам. Ймовірному шпигуну допомагав у шпигунстві 37-річний російсько-німецький громадянин Німеччини Олександр Я., якого федеральна прокуратура також звинувачує в тому, що він діяв як агент розвідки. Й. також був заарештований у Байройті в середу.

За інформацією SPIEGEL, серед військових об’єктів, за якими велося шпигунство, були об’єкти збройних сил США в Графенвері, Баварія. Серед іншого, там знаходиться важливий військовий полігон, де американська армія тренує українських солдатів – наприклад, на бойових танках “Абрамс”.

Передбачуваний головний виконавець Дітер С. не є незнайомцем для німецьких органів безпеки: У період з 2014 по 2016 рік німець-росіянин, як стверджується, належав до ополчення “Донецької народної республіки”, проголошеної російськими сепаратистами на сході України.

За інформацією SPIEGEL, німецька судова система з того часу класифікувала цей підрозділ як терористичну організацію – саме тому Дітера С. також звинувачують у членстві в терористичній організації за кордоном. Оскільки він, очевидно, також мав вогнепальну зброю, Федеральна прокуратура розпочала проти нього розслідування за підозрою у підготовці насильницького злочину, що загрожує державі.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube