Спецоперація СБУ. Дрони знищили російську РЛС “Небо-У”, яка контролювала 700 км нашого неба


13:0816.04.2024

Дрони-камікадзе Служби безпеки України уразили модернізовану станцію радіолокації (РЛС) далекої дії “Небо-У” в Брянській області РФ. Про це повідомляють українські ЗМІ з посиланням на власні джерела в СБУ.

Поінформовані співрозмовники зі спецслужби зазначили, що “далекобійна” РЛС контролювала небо на 700 км углиб України. Комплекс вартістю $100 млн уразило сім дронів-камікадзе літакового типу, унаслідок чого РЛС “Небо-У” виведено з ладу, зазначили джерела, додавши, що станція, “імовірно, перетворилася на друшляк”.

“Завдяки ураженню цієї РЛС у ворога стало менше можливостей виявляти повітряні цілі вздовж північного кордону України. Радіолокаційна сліпота росіян допоможе нашим військам вести розвідку, запускати безпілотники та якісно використовувати армійську авіацію на цій ділянці”, – підкреслило джерело у спецслужбі.

РЛС “Небо-У” у Брянській області допомагала росіянам виявляти українські засоби ураження. Крім того, до завдань комплексу входила підтримка бомбардувальників РФ, які атакують керованими бомбами прикордонні райони України, розповіло джерело.

Співрозмовники українських ЗМІ із СБУ нагадують, що це вже другий комплекс “Небо-У”, який уразило 13-те Головне управління військової контррозвідки СБУ. Першу таку РЛС було знищено в Бєлгородській області РФ.

Також, за даними джерел, нещодавно було виведено з ладу радіолокаційний комплекс “Каста-2Е2” поблизу тимчасово окупованого Бердянська Запорізької області.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube