“Є дві відмінності” – аналітики порівнюють напад Ірану на Ізраїль та атаки Росії проти України 


09:4715.04.2024

Аналітики на Заході вказують на подібність атаки Ірану проти Ізраїлю від 13 квітня, під час якої нападники використали набір дронів та різних видів ракет до атак Росії проти України. Однак, є важливі відмінності в нападі, зокрема коли йдеться про масштаби території та здатність збивати ракети над територією дружніх країн, вказує колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг. А аналітик Філіпс О’Браєн вказує, що хоча атака Ірану за масштабом перевищує атаки Росії проти України, однак кількість ракет та дронів використана Іраном 13 квітня не перевищує кількість ракет та дронів, якими Росія обстрілює Україну за тиждень. О’Браєн також розмірковує над тим, чи впливає на позицію союзників щодо захисту обох країн фактор ядерної зброї.

Про це пише Голос Америки.

Іран вчиться у росіян та хуситів, як зробити напади проти Ізраїлю та сил США все більш небезпечними, вважає американський Інститут вивчення війни (ISW), який проаналізував теперішній напад Ірану на Ізраїль.

Аналітики ISW вказують – іранська атака включала дрони, крилаті та балістичні ракети, щоб найефективніше подолати протиповітряну та протиракетну оборону західного зразка, подібно до того, як атакує Росія територію України, поєднуючи різні види ракет з іранськими дронами.

Супротивники США – Іран, Північна Корея, Росія, Китай – координують свої зусилля, допомагають одна одній та вчаться одна від одної, підсумовують аналітики.

Більшу ефективність ударів Росії по Україні аналітики ISW пов’язують з покращенням російської тактики ударів та вичерпанням наданих США ППО.

Ефективність зросла навіть без збільшення масштабів або частоти таких ударів, вказують експерти.

Аналітик CNN Джим Шуто відзначив повідомлення ізраїльського війська, що 99% з 300 ракет та дронів, якими стріляв Іран, було перехоплено і зробив висновок, що сучасний протиракетний захист та захист від дронів працює, але для їхньої роботи потрібні масштаби та боєприпаси, “і того, і того Україні зараз бракує”, додає він.

Колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг погоджується з оцінками Шуто, але вказує на дві відмінності – масштаб території та глибина ворожих атак.

Легше зібрати протиповітряну та протиракетну/дронову оборону проти атаки ворога на невеликій території, як то Ізраїль (400 х 112 км), а не на більшій території, як Україна (640 х 1290 км), вказує він. Гертлінг проілюстрував різницю масштабів у дописі в Х.

У випадку з атакою на Ізраїль, перехопити напад вдалось на довгій дистанції, використовуючи сенсори та міжнародні сили в дружніх країнах між Іраном та Ізраїлем – Іраку, Йорданії, Сирії, країнах Перської затоки, відзначає Гертлінг. Він відзначає – ці фактори суттєво відрізняють відбиття нападів Ірану проти Ізраїлю від протистояння російським атакам в Україні.

Напад Ірану еквівалентний двом найбільшим нападам Росії проти України, ділиться аналітик Філіпс О’Браєн, даними зібраними оглядачем Джоном Ріджом. О’Браєн робить декілька висновків з подібності атак Ірану та Росії:

– Ізраїль, на відміну від України, може використати літаки, включаючі F-35, щоб ефективно перехоплювати ракети та дрони за сотні кілометрів до свого кордону, а Україна може захищатись лише на короткій відстані.

– Атака показала, що напади, подібні російському, можна ефективно відбивати, переконаний аналітик.

– Те, що Ізраїль має ядерну зброю, може бути фактором в тому, що союзники більш активно стають на захист Ізраїлю, ніж України, припускає О’Браєн.

Гертлінг та інші оглядачі закликали Конгрес США негайно затвердити законопроєкт із допомоги Україні та Ізраїлю.

Відповідний законопроєкт затвердив Сенат, але Палата представників ще не голосувала за нього.

Лідер республіканської більшості в Палаті представників Стів Скаліз 13 квітня, на тлі масованого удару Ірану по Ізраїлю, заявив, що Палата представників змінить свій графік, щоб розглянути законопроєкт на підтримку Ізраїлю.

Спікер Палати представників Майк Джонсон наголосив, що США “мають продемонструвати повну рішучість на підтримку нашого ключового союзника.

Попри те, що президент США Джо Байден запевнив Ізраїль в підтримці, Джонсон звинуватив адміністрацію Джо Байдена за “завдання шкоди Ізраїлю”, що “спонукало до такого жахливого розвитку подій”.

Реагуючи на допис, колишній співробітник Білого дому Александр Віндман твітує: “Прийміть законопроєкт щодо України та Ізраїлю зараз!”

Експосол США в Україні Стівен Пайфер також закликав Джонсона поставити на голосування відповідний законопроєкт, який “пройшов в Сенаті з голосами 70 до 29 два місяці тому”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube