Майже все готово. Як і чим Україна атакуватиме Керченський міст (ФОТО)


19:0914.04.2024

Для Путіна 12-мильний Керченський міст, який він назвав “дивом” після завершення будівництва, є видимим символом його удаваного тріумфу у “поверненні” Криму на батьківщину.

Для України він є ціллю номер один – гротескною демонстрацією 10 років російської окупації.

Його знищення стало б важливим кроком до перемоги у війні на Чорному морі, оскільки відрізало б основний російський маршрут військового постачання і задушило б військову машину Путіна.

Брайан Кларк, старший науковий співробітник Інституту Гудзона і директор Центру оборонних концепцій і технологій, вважає, що Україна цілком може це зробити – але їй потрібна відповідна зброя.

“Найактивніше захищений міст у світі” може бути зруйнований за допомогою “багатосторонньої” повітряної і морської атаки в стилі Великого вибуху, сказав він в інтерв’ю The Sun. ІншеТВ переклало цей текст.

Кларк, експерт з військово-морських операцій і радіоелектронної боротьби, передбачив, що ракети Storm Shadow будуть використані для руйнування конструкції мосту, а безпілотні вибухові човни підірвуть біля його основи.

Шпигунське відомство України СБУ вже організовувало дві зухвалі атаки в минулому. Обидва рази міст був відремонтований.

Опівнічний удар морського безпілотника в липні минулого року завдав значних пошкоджень ділянці дороги, що ускладнило можливість Росії перекидати танки і припаси в Крим.

У жовтні 2022 року фугас, підірваний вантажівкою, пробив діру в центрі мосту, підпаливши залізницю і зануривши частину дороги у воду.

Майже все готово. Як і чим Україна атакуватиме Керченський міст (ФОТО) 1
Майже все готово. Як і чим Україна атакуватиме Керченський міст (ФОТО) 7
Майже все готово. Як і чим Україна атакуватиме Керченський міст (ФОТО) 3
Майже все готово. Як і чим Україна атакуватиме Керченський міст (ФОТО) 8
Майже все готово. Як і чим Україна атакуватиме Керченський міст (ФОТО) 5
Майже все готово. Як і чим Україна атакуватиме Керченський міст (ФОТО) 9

Зараз Україна планує третю запеклу атаку – таку, яка зруйнує міст назавжди.

Минулого тижня Головне управління військової розвідки (ГУР) Києва заявило, що знищить його “в першій половині 2024 року”.

Представник ГУР заявив, що Україна вже має “більшість засобів для досягнення цієї мети”, і що це є частиною плану президента Володимира Зеленського щодо припинення російської військово-морської присутності в Чорному морі.

У Києва “немає вибору”, щоб не завдати удару по цілях в тилу ворога, сказав чиновник в інтерв’ю The Guardian, додавши, що західні керовані ракети великої дальності були важливими для цього задуму.

Якщо Керченський міст буде назавжди скомпрометований, Москва втратить основну лінію військового постачання.

Для України, сказав Кларк: “Одна мета є символічною, інша – запобігти поповненню запасів Чорноморського флоту, а третя – відрізати її війська і вигнати їх з півострова”.

Джерело, близьке до Міністерства оборони України, підтвердило The Sun, що “це абсолютно реально”.

“Це всього лише міст, він вже кілька разів зазнавав значних пошкоджень”.

Але як Україна може здійснити такий подвиг?

РАКЕТНИЙ ШТОРМ

По-перше, Кларк сказав, що необхідно атакувати сильно укріплену верхню частину конструкцій мосту – дорожнє полотно, настил мосту.

А для цього, за його словами, потрібно щонайменше від 20 до 40 “далекобійних протитанкових гармат вантажопідйомністю понад 500 фунтів”.

Єдине, що є в українському арсеналі, – це крилаті ракети Storm Shadow, що постачаються з Великої Британії, і французький аналог SCALP.

Ця зброя, що руйнує бункери, вартістю 800 тисяч фунтів стерлінгів, відома своєю точністю і здатністю ухилятися від систем протиповітряної оборони, що має важливе значення для прориву крізь щит, який оточує окупований Крим.

За словами Кларка, вони достатньо потужні, щоб зруйнувати конструкцію мосту, і дозволять “Україні атакувати міст з достатньої відстані, щоб уникнути російської протиповітряної оборони”.

Storm Shadow можна запускати з відстані понад 200 миль, що позбавляє Україну необхідності ризикувати своїм дорогоцінним, але старіючим флотом Міг-29 і Су-24, необхідним для запуску таких ракет, підлітаючи ближче.

“Велике занепокоєння для України викликає те, що у них є лише невелика кількість літаків, здатних здійснити цю атаку.

Якщо вони використають їх і зазнають втрат, вони не зможуть проводити майбутні атаки “Штормової тіні”.

Американські винищувачі F-16, надіслані європейськими союзниками, мають прибути протягом наступних двох місяців – і аналітики вважають, що лише кілька десятків винищувачів можуть переломити хід повітряної війни на користь України.

Київ міг би дочекатися їхнього прибуття, перш ніж завдати удару по мосту, припустив Кларк. Але є заковика. F-16 ще не сумісні з Storm Shadows.

Замість цього, на думку експерта, F-16, можливо, доведеться завантажити боєприпасами з GPS-наведенням, “що вимагатиме від них набагато ближчого підльоту до цілі і наражатиме їх на небезпеку”.

За його словами, це велика проблема, з якою зараз стикається Україна. “Невідповідність між зброєю в їхньому арсеналі і літаками, які вони мають для її запуску”.

Далі Кларк заявив, що після того, як верхні конструкції мосту будуть обстріляні ракетами, необхідно атакувати його основу.

Для цього, на його думку, будуть використані великі безпілотні надводні судна з вибуховими пристроями для дестабілізації опор – ймовірно, від двох до чотирьох.

Експерт з питань озброєнь вважає, що українські безпілотники “Морський малюк”, які відіграли важливу роль у потопленні Чорноморського флоту Путіна, “занадто малі, вони призначені для того, щоб пробивати дірки в кораблях”.

Кларк сказав: “Щоб зруйнувати фундамент мосту, вам знадобиться велике безпілотне судно, наприклад, модифікована баржа з дистанційним управлінням або невеликий контейнеровоз.

“Україна могла б під’їхати на ньому до фундаменту мосту і підірвати його. Росія спробує це зупинити, але зупинити таке велике судно буде важко”.

Експерт з питань озброєнь пояснив, що синхронізувати шторм безпілотників, щоб скоординувати їхній вибуховий ефект на мосту, неймовірно складно.

Тому замість цього “одна величезна бомба, вбита в опору мосту, була б правильним рішенням.

“Як ми бачили під час руйнування мосту Балтимор-Кі, коли корабель протаранив його фундамент, і все зруйнувалося”.

Кларк вважає, що за такою зухвалою атакою, як і за минулими рейдами, швидше за все, стоїть СБУ.

“Саме їм доведеться працювати з технологами, щоб обладнати більший корабель для дистанційного керування, як вони досі успішно робили з маленькими безпілотниками”.

Він заявив, що Росії буде “важко захищатися” як від ракетних ударів, так і від морських безпілотників з вибуховими пристроями.

БИТВА ЗА КРИМ

Лобова атака на Крим завжди вважалася надто складним завданням.

Поки що план Києва, схоже, полягає в облозі анексованого півострова – безперервних атаках з суші, моря і повітря – до тих пір, поки російські війська не втратять можливість утримувати півострів.

Колишній посол США в Україні Джон Гербст раніше заявив в інтерв’ю The Sun, що він очікує, що найголовнішою метою України завжди була ізоляція півострова від Росії шляхом руйнування Керченського мосту.

За словами Гербста, в умовах, коли під загрозою опинилися лінії постачання, а їхні війська були витіснені, це значно збільшило б витрати: “це значно збільшить вартість війни для [Путіна] і цілком може призвести до того, що Росія залишить Крим”.

Питання лише в тому, коли у них з’являться для цього необхідні передумови.

Але Київ вже довів, що він здатен на такі наступальні дії.

Сили Зеленського майже безперервно проникають до Криму, розширюючи свої диверсійні операції і розробляючи власні ракети більшої дальності для ураження глибинних цілей у глибині півострова.

Несподіваним успіхом стали їхні атаки за допомогою морських безпілотників.

Зараз Україна стверджує, що потопила третину колись грізного Чорноморського флоту Путіна, а те, що від нього залишилося, перебуває в процесі передислокації на військово-морську базу в сепаратистському грузинському регіоні.

Бригадний генерал Іван Лукашевич з СБУ, який був організатором атаки “Морського малюка” на Керченський міст у липні 2023 року, заявив минулого місяця: “Поки ворог є звіром, ми будемо полювати на нього”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube