Сьогодні, 10 квітня, в Миколаєві, у музеї суднобудування та флоту відкрилася виставка, присвячена пам’яті засновника і генерального директора “НІБУЛОНу” Олексія Вадатурського.
Це був абсолютно неформальний захід. І не тільки тому, що ні мера, ні голови Миколаївської ОВА на її відкритті не було. У музеї сьогодні зібралися люди, яким дійсно дорога пам’ять про людину, яка стільки зробила для Миколаєва та України, а могла б значно більше, якби ворожа ракета не вбила його.
На відкритті експозиції багато говорили про “НІБУЛОН”, тому що неможливо розірвати чи розділити Вадатурського і компанію. Її становлення, а потім розвиток і здобутки були сенсом життя нашого знаменитого земляка, який втілив у ній своє бачення майбутнього України.
Тепло, щиро і з великою вдячністю згадував Олексія Опанасовича директор суднобудівно-судоремонтного заводу “Нібулон” Богдан Музика. Тому що зустріч у житті з людиною такого масштабу – везіння і удача для кожного, хто хоче і може бути соратником великих справ. Так і Богдан Музика із сумом, але й захопленням розповідав про те, як на його очах зароджувалися ідеї, які згодом ставали грандіозними проектами державного і міжнародного рівня.
Про управлінський талант Олексія Вадатурського говорив і директор з торгівлі ТОВ СП “НІБУЛОН” Володимир Славінський. Тому що Вадатурський міг втілювати те, про що решта боялися навіть подумати. Зокрема, мова йде про відродження суднобудування в Миколаєві. А також про відродження судноплавства по Дніпру і Південному Бугу. Він змінював все навколо себе і змінювався сам. Або навпаки, але результат завжди був революційним для всіх.
Вадатурського не цікавив бзнес заради бізнесу. Він хотів, щоб життя навколо ставало кращим, якіснішим, щоб у людей була перспектива і бажання працювати в своїй країні.
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 2 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 1](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/1-169-1024x842.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 4 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 3](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/2-76-1024x856.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 6 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 5](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/3-52-1024x741.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 8 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 7](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/4-43-1024x759.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 10 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 9](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/6-23-1024x874.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 12 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 11](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/7-12-890x1024.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 14 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 13](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/8-9-1024x683.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 16 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 15](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/9-9-1024x698.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 18 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 17](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/11-17-1024x683.jpg)
![У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 20 У Миколаєві відкрилася виставка, присвячена пам'яті Олексія Вадатурського (ФОТО, ВІДЕО) 19](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/04/muzey-1024x733.jpg)
Сьогодні заклик Вадатурського “Не здавайся!” звучить напрочуд актуально. Але й після війни досвід Олексія Опанасовича Вадатурського буде затребуваним у нашій державі, а краща пам’ять про нього – продовження його справ. Разом з тим колектив “НІБУЛОНу” і небайдужі миколаївці ініціювали прейменування у Миколаєві вулиці Фалєєва у вулицю імені Олексія Вадатурського.