Антанта повертається. Франція і Британія за збільшення постачання зброї Україні


11:0309.04.2024

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та президент Франції Еммануель Макрон обговорили збільшення постачання озброєнь для України.

Про це повідомили у пресслужбі британського уряду.

«Лідери погодилися з важливістю активізації зусиль, спрямованих на те, щоб не допустити перемоги Росії в її агресивній війні проти України. Вони обговорили пріоритети на найближчі місяці, включаючи збільшення постачання боєприпасів, безпілотників та засобів протиповітряної оборони для ЗСУ», ‒ йдеться у повідомленні.

Також Сунак і Макрон чекають на майбутню зустріч Європейської політичної спільноти, яка відбудеться у Великій Британії, і зобов’язалися працювати разом задля успішного проведення саміту, на якому розглянуть низку спільних європейських пріоритетів, включаючи захист України, просування співпраці у сфері штучного інтелекту та спільні зусилля у боротьбі з нелегальною міграцією та організованою злочинністю.

Глава МЗС Франції Стефан Сежурне та очільник британської дипломатії Девід Кемерон заявили про оновлення «Антанти» та зростаючу дружбу між Францією та Великою Британією. Про це вони висловилися у спільній колонці для The Telegraph на честь 120-річчя співпраці між державами, передає zn.ua.

Антанта (від фр. entente – згода, початок виразу фр. Entente cordiale – сердечна згода) – військово-політичне угрупування, основними членами якого були Велика Британія, Французька республіка і Російська імперія, створене в 1904-1907 роках.

«Зараз знову настали темні часи. Агресивна війна Росії в Україні триває вже третій рік і має глибокий вплив на європейську та євроатлантичну безпеку. На Близькому Сході триває конфлікт і нестабільність, наслідки яких глибоко відчуваються в наших власних суспільствах. Існує також величезний глобальний виклик зміни клімату. Історія дружби наших двох країн повинна вселяти в нас оптимізм щодо майбутнього. З такою кількістю руйнівних і довготривалих суперечок у світі, ми повинні разом скористатися можливостями, які пропонує наше партнерство», – йдеться у колонці.

Міністри зазначили, що Велика Британія і Франція є ядерними державами Європи та несуть відповідальність за те, щоб спрямовувати НАТО на подолання викликів, які стоять перед ним та щоб Альянс залишався наріжним каменем європейської безпеки.

«Разом Франція і Велика Британія підтвердять нашу непохитну підтримку України на саміті Європейського політичного співтовариства, який відбудеться в липні в Бленхеймському палаці. Ми також забезпечимо продуктивний саміт НАТО у Вашингтоні цього літа», – пообіцяли глави МЗС.

Вони зазначили, що їхні держави «пишаються підтримкою», яку надали Україні – від санкцій проти Росії до крилатих ракет. 

«Ми обидва абсолютно чітко усвідомлюємо: Україна повинна виграти цю війну. Якщо Україна програє, ми всі програємо. Ціна нездатності підтримати Україну зараз буде набагато більшою, ніж ціна відсічі Путіну», – написали Сежурне та Кемерон.

Міністри повторили, що «ми повинні зробити ще більше, щоб забезпечити перемогу над Росією», адже, «якщо ми зазнаємо поразки», то світ «судитиме нас».

«Франція та Велика Британія не можуть вирішити ці виклики самотужки. Але разом ми можемо згуртувати інших, щоб вони приєдналися до нас у їх подоланні. Для нас так само важливо зробити це сьогодні, як і для наших попередників – відкласти вбік свої розбіжності і встановити довготривалу дружбу, яку ми святкуємо зараз не лише як ознаку Сердечної Антанти, але і як відображення оновленої Антанти», – резюмували глави МЗС двох країн.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube