Вселенський Патріарх сумує з приводу не спільного Великодня і сподівається на зміни наступного року


18:4103.04.2024

Вселенський Патріарх Константинопольський Варфоломій, який посідає першість серед православних церков, висловив жаль з приводу відсутності спільної дати святкування Великодня.

Про це повідомляє Catolic Curture.  

Великдень цього року припав на 31 березня за григоріанським календарем, а за юліанським – на 5 травня.

“Ми сердечно вітаємо з любов’ю всіх християн у всьому світі, які сьогодні святкують Святу Пасху, – сказав Вселенський Патріарх 31 березня. “Благаємо Господа Слави, щоб прийдешнє святкування Пасхи наступного року [20 квітня за обома календарями] не було просто випадковим збігом, а стало початком єдиної дати її святкування як для східного, так і для західного християнства”.

“Це прагнення є особливо значущим у світлі майбутнього 1700-річного ювілею в 2025 році, що відзначатиме скликання Першого Вселенського Синоду в Нікеї, – продовжив він. “Серед його ключових дискусій було питання про встановлення спільних часових рамок для святкування Великодня. Ми налаштовані оптимістично, оскільки є добра воля і бажання з обох сторін. Бо, справді, святкувати окремо унікальну подію єдиного Воскресіння Єдиного Господа – це скандал!”

Нагадаємо також: От тобі хрест. Чи залишить “московська” церква Києво-Печерську лавру (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube