ОЗГ, яка вкрала в Укрзалізниці майже 95 млн.грн., очолював колишній радник ОП – НАБУ і САП його затримали (ФОТО)


11:0302.04.2024

Викрито організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу президента України, яка привласнила 94,8 млн грн при закупівлі трансформаторів для “Укрзалізниці”.

Про це повідомили Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ), пише LB.ua. 

За даними джерел LB.ua, йдеться про Артема Шила, який у 2022 став заступником Департаменту захисту національної державності СБУ. Інформацію про те, що це саме Шило, підтвердили і співрозмовники журналіста-розслідувача Юрія Ніколова. Шило був звільнений з посади керівника головного управління контррозвідувального захисту обʼєктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму СБУ в березні, писало Forbes із посиланням на три джерела. 

Організовану групу створили ще у 2021 році, щоб контролювати кошти АТ “Укрзалізниця”. 

Впродовж червня – грудня 2022 року організатор схеми через підконтрольних службових осіб “Укрзалізниці” забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів. 

“Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами використано лист “Щодо загроз державній безпеці. При цьому керівник ОГ умисно проігнорував громадянство контролера компанії, яка “виграла” тендер, та його зв’язки з рф”, –  зазначили у САП.

Встановлено, що самі трансформатори закуповувались через фірму-прокладку у виробника, яким частково володіли юридичні особи з РФ, та перепродавались УЗ за вдвічі завищеною ціною.

Як наслідок, “Укрзалізниця” зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими заволоділи учасники злочину. У НАБУ зазначили, що завдяки діям детективів та прокурорів суд наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.

Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.

Як повідомляло Інше ТВ, в травні 2023 року НАБУ провело обшуки на Укрзалізниці. Там розповіли, що шукали© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube