Легіон “СВ”, Сиббат і РДК заявили, що вони як справжня опозиція готові йти на Москву


18:4013.03.2024

Легіон “Свобода Росії”, Сибірський батальйон і Російський добровольчий корпус (РДК) – добровольчі воєнізовані формування, що діють під егідою українських військових – у вівторок розпочали двостороннє вторгнення в Бєлгородську і Курську області Росії.

Під час запеклих боїв Олексій Барановський – доброволець “Легіону Свободи Росії” з позивним “Лютик” – розповів Newsweek, що бійці повстанців мають намір зрештою “йти на Москву”. За його словами, метою є “подальше звільнення Росії від Путіна. Можливо, ми не зможемо зробити це зараз, але це наша головна місія”.

Останні транскордонні напади відбуваються в той час, коли Путін готується до президентських виборів, що відбудуться цими вихідними, ретельно спланованих змагань, в яких він, безсумнівно, переможе. Голосування також відбудеться на територіях України, окупованих московськими військами в ході їхнього повномасштабного вторгнення з лютого 2022 року. Барановський заявив, що операція повстанців була навмисно приурочена до цього часу.

“Можливо, ми не зможемо зупинити федеральні вибори, але ми можемо зірвати регіональні голосування, тому ми робимо все можливе, щоб принести це “повітря свободи” принаймні в деякі частини країни”, – пояснив він, охарактеризувавши майбутнє опитування як “останній поштовх Путіна до узурпації влади”.

Повторна коронація Путіна не стане несподіванкою, але це буде ще одним ударом по опозиційному руху в Росії, який перебуває в стані боротьби. Кремль використав війну в Україні для подальшого придушення будь-якого натяку на інакомислення з боку російської громадськості та громадянського суспільства.

Смерть неофіційного лідера опозиції Олексія Навального в арктичній колонії в лютому стала похмурим нагадуванням про долю, яка чекає на росіян, що наважилися виступити проти правління Путіна.

Жанна Нємцова – дочка вбитого антипутінського політика Бориса Нємцова – сказала в інтерв’ю Newsweek невдовзі після оголошення про смерть Навального, що російські продемократичні активісти є “видом, близьким до вимирання”.

Барановський сказав, що повстанські формування хочуть оживити залякану внутрішню опозицію.

“Як громадяни Росії, ми вирішили, що також хочемо взяти участь у цих виборах – і це наш спосіб бути почутими, – сказав він. “Ми голосуємо за збройний опір путінському режиму, за повстання, за революцію”.

“Ми показуємо опозиції приклад, показуємо, що вони не самотні, показуємо, що є люди, які готові боротися, не просто світячи ліхтариками в небо [відсилання до “ліхтарикового флешмобу” протестів опозиційних груп], а зі зброєю в руках, з автоматами, гранатами та бронетехнікою, якої у нас багато. І ми закликаємо всіх приєднатися до нас у цій боротьбі проти Путіна”.

Нинішня операція є наймасштабнішою для російських бойовиків, які зараз лояльні до Києва. “Хоча в Бєлгороді ми проводили деякі спільні операції, а деякі були окремими, це правда, що сьогодні ми вперше сформували дійсно єдиний фронт”, – сказав Барановський, маючи на увазі координацію дій Легіону з двома іншими формуваннями.

“Цим ми також показуємо фрагментованій російській опозиції, що можна об’єднуватися. Фактично, ми є справжньою російською опозицією”.

“Це нова віха для руху опору, і в найближчі місяці ми продовжимо ставити більш складні цілі для наших місій, тож сподіваємося, що одного дня ми досягнемо головної – знищення Путіна і його режиму”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube