Офіційно. ГУР підтвердив знищення корабля “Сергій Котов” в Криму


08:4605.03.2024

Знищено ворожий корабель «Сєрґєй Котов», – повідомили в ГУР.

У ніч з 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України “Group 13” атакував патрульний корабель чорноморського флоту рф «cєрґєй котов».

Офіційно. ГУР підтвердив знищення корабля "Сергій Котов" в Криму 1
Офіційно. ГУР підтвердив знищення корабля "Сергій Котов" в Криму 3

Місія відбулась у співпраці з Військово-Морськими Силами ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України.

Внаслідок удару морськими дронами “Magura V5” російський корабель проекту 22160 «сєрґєй котов» зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

Вогневе ураження «котова» відбулось у територіальних водах України, неподалік Керченської протоки.

Вартість потопленого корабля становить близько 65 мільйонів доларів.

Нагадаємо, як повідомляло зранку ІншеТВ, атакований патрульний корабель “Сергій Котов” був розроблений Північним ПКБ із застосуванням модульної концепції озброєння.

Особливістю проекту є кормовий ангар для десантно-штурмового човна. Корабель може відправити групу морських піхотинців для огляду підозрілого судна і, якщо потрібно, прикрити їх вогнем. В авіаційному зсувному ангарі міститься багатоцільовий вертоліт Ка-27ПС.

Модульний принцип дозволяє змінювати зброю та обладнання корабля залежно від завдання. У кормовій частині є місце для монтажу установки вертикального пуску ракет сімейства “Калібр”, “Онікс”, а також зенітно-ракетних комплексів “Гнучка”, або “Штиль-1”. Таким чином, залежно від завантаження корабель може виконувати як ударну, так і оборонну функцію, прикриваючи від нападу повітря своєю ППО.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube