Російські загарбники намагаються відновити ВДК “Костянтин Ольшанський”, захоплений у 2014 році


08:5004.03.2024

Командування Чорноморського Флоту Росії розглядає можливість включення до свого бойового складу великого десантного корабля ВМС ЗСУ “Костянтин Ольшанський”, захопленого російськими військами у 2014-му році.

Про це повідомив у Telegram український військовий оглядач Костянтин Машовець.

Таким чином окупанти намагаються відновити технічний стан свого корабельно-катерного складу.

Зокрема, у доках ВАТ “Севастопольський морський завод” триває ремонт:
дизель-електричного підводного човна (ДЕПЛ) пр. 636.3 “Ростов на Дону” (4-та окрема бригада підводних човнів\обрпл чф);
великого десантного корабля (БДК) пр.775 “Мінськ” (71-а бригада десантних кораблів балтійського флоту\бф).

А також розпочалися підготовчі роботи з докового ремонту бдк пр. 775 “Оленегорський гірник” (121-ша бригада десантних кораблів північного флоту\сф).

Однак, за оцінкою самих росіян, обсяг і рівень ураження цих кораблів (можливо, за винятком “горняка”) такий, що відновлення їхнього технічного стану неможливе навіть до кінця 2025 року.

Крім цього, командування ЧФ зіткнулося з певними труднощами і з приводу введення до бойового складу новозбудованих кораблів. Так, малий ракетний корабель (МРК), за нашою класифікацією – ракетний корвет, пр. 22800 “Амур”, який планувалося включити до складу 41-ї бригади ракетних катерів ЧФ, під час випробувань, які він зараз проходить у районі пункту базування Новоросійськ, продемонстрував несправність (або невідповідність реальних параметрів заявленим) радіолокаційної станції (РЛС), встановленого на його борту зенітного ракетного гарматного комплексу (ЗРПК) типу “Панцир-М” (морський варіант), а також численні збої в роботі засобів зв’язку. Через що випробування корабля визнано невдалими.

Також командування ЧФ, з огляду на суттєві втрати у своєму корабельному складі, розглядає можливість включення до свого бойового складу БДК пр. 775 “Костянтин Ольшанський” (ВМС ЗСУ), захопленого російськими військами у 2014-му році. Принаймні, за певною інформацією, на ньому розпочалися і тривають відновлювальні роботи.

Нагадаємо, як повідомляло ІншеТВ, у 2021 році на захопленому в Криму БДК “Костянтин Ольшанський” підняли прапор і гюйс ВМФ РФ – хочуть включити до складу флоту під безіменним номером (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube