Парламент Угорщини не тільки проголосував за вступ Швеції до НАТО, а й обрав нового президента


20:4526.02.2024

У понеділок угорський парламент провів марафонський день – прийняв відставку Каталін Новак, проголосував за вступ Швеції до НАТО і обрав нового президента республіки, яким став Тамаш Шуйок.

Про це пише видання Telex.

Сесію відкрив Віктор Орбан, який у своїй промові сказав, що “шанобливо дякує президенту, що йде у відставку, за її роботу”, і що будь-хто, хто не стає на бік дитини, не має виправдання і не може очікувати пощади в Угорщині.

Нагадаємо, як повідомляло ІншеТВ, президентка Угорщини Каталін Новак подала у відставку після того, як її рішення щодо помилування чоловіка, засудженого як співучасника за приховування справи про сексуальне насильство в дитячому будинку, викликало величезний суспільний резонанс.
Опозиція назвала її “педофілом” і зажадала вибачень. Ференц Дюрчань назвав Орбана першим прем’єр-міністром-педофілом в Угорщині.
Крім того, на цій же сессії депутати проорбанських партій не встали, коли опозиційні депутати вшанували пам’ять загиблого російського опозиціонера Олексія Навального. Орбан пояснив це тим, що шовініст не заслуговує на повагу.

Новим президентом Угорщини став Тамаш Шуйок – ексголова Конституційного суду країни. За відповідне рішення проголосували 134 депутати, 5 виступили проти.

Шуйок  вступить на посаду через вісім днів – 5 березня. До того моменту обов’язки президента виконуватиме голова парламенту Ласло Кьовер. Своєю чергою обов’язки Кьовера на посаді спікера змінить один із віцепрезидентів парламенту, Шандор Лежак.
© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube