Справи Майдану: В Офісі Генпрокурора відзвітували про результати роботи (ФОТО, ІНФОГРАФІКА)


19:0719.02.2024

Керівник Департаменту у справах Майдану Офісу Генерального прокурора Олексій Донський відмітив прогрес, досягнутий в ухваленні вироків протягом минулого року порівняно з попередніми періодами.

«Після майже 8 років судового розгляду ми отримали довгоочікуваний вирок щодо безпосередніх виконавців масових розстрілів беззбройних протестувальників на Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року. Одного з них вперше у справах Майдану засуджено до довічного позбавлення волі», – зазначив начальник Департаменту на пресконференції, інформують в ОГУ.

Не менш важливими, за його словами, є результати і щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності інших причетних до цих злочинів осіб, зокрема тих, дії яких розслідувались в розрізі дослідження так званого «сліду» російської федерації в організації злочинів під час подій Майдану.

Олексій Донський повідомив, що в ході досудового розслідування встановлено безпосередній вплив спецслужб рф на діючих на той час представників української влади, зокрема правоохоронних органів та спецслужб, з метою проведення спільної підривної діяльності проти України і розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Він нагадав, що вже повідомлено про підозру 20 співробітникам фсб рф, а також ексспівробітникам СБУ, які спільно взаємодіяли в інформаційній діяльності.

«20 співробітників фсб, серед яких п’ятеро генералів, кілька разів приїжджали в Україну і спільно зі співробітниками СБУ робили відповідні інформаційні матеріали, які ставали підставою для вчинення тих чи інших злочинних дій», – пояснив начальник Департаменту.

«Якщо говорити про організаторів розстрілів по подіям 18-20 лютого, то безпосередньо докази стосовно впливу керівництва рф на ці злочини ви можете почути під час судового розгляду. Вони стосуються як комунікації на рівні керівників держав, так і силовиків. Тут йде питання про вплив на прийняття рішень», – додав він.

Результати розслідування та судового розгляду справ Майдану у 2023-2024 роках

Наразі прокурори Офісу Генерального прокурора здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 57 кримінальних провадженнях стосовно 76 осіб. Ці кримінальні провадження охоплюють понад 3600 епізодів кримінальних правопорушень.

У 2023 році у справах Майдану судами ухвалено 13 обвинувальних вироків (один з них надалі було скасовано), якими засуджено 18 осіб – більше, ніж за 4 попередні роки разом.  

Упродовж 2023 повідомлено про підозру 63 особам, у тому числі: 

6 високопосадовців та керівників правоохоронних органів, серед яких колишні: Голова СБУ, його перший заступник, заступник начальника Головного управління-начальник міліції громадської безпеки ГУМВС України в місті Києві, начальники УМВС України в Сумській та Черкаській областях; 

30 правоохоронців (з них 6 слідчих);

3 судді; 

20 співробітників фсб рф (зокрема 5 генералів);

4 цивільні особи. 

У 2023 році до суду направлено 26 обвинувальних актів стосовно 51 особи, з них:

12 високопосадовців і керівників правоохоронних органів, серед яких колишні Президент України, Міністр внутрішніх справ України та його заступники, Міністр оборони України, Голова Служби безпеки України та його заступник;

31 правоохоронець, у тому числі 5 слідчих;

2 судді та 1 службова особа суду;

5 цивільних осіб.

Вже у 2024 році до суду направлено 3 обвинувальні акти стосовно 11 осіб, у тому числі 10 правоохоронців та 1 судді.

Як повідомляло Інше ТВ, наприкінці січня 2024 року повідомили нові підозри екскомандирам “Беркута”, які намагались знищити докази вбивств учасників Революції Гідності© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube