“Роботодавці і робітники повинні розуміти переваги зареєстрованих трудових відносин”, –  Роман Корнєв


14:0219.02.2024

Одним із головних завдань ДПС Миколаївщини є дотримання норм законодавства щодо виплати заробітної плати, легалізація ринку трудових відносин та зайнятості населення.

Про це розповів  в. о. начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Роман Корнєв.

-Слід зазначити, що з початку поточного року триває подальша співпраця податківців з органами місцевого самоврядування у проведенні спільних заходів, які запобігають використанню нелегальної праці громадян та сприяють підвищенню її рівня.

Починаючи з січня 2024 року, взято активний старт на проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з підприємствами, які нараховують заробітну плату у розмірі нижче законодавчо встановленого мінімуму та здійснюють діяльність без використання найманої праці.

З метою підвищення рівня заробітної плати до мінімального розміру з початку 2024 року на комісіях при органах місцевого самоврядування та у результаті індивідуальної роботи фахівців податкових органів заслухано керівників 176 підприємств, з яких підвищили розмір зарплати 162 суб’єкти господарювання. Завдяки цьому додатково до бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у сумі 207,1 тис. грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) – 253,0 тис. грн, військового збору – 17,2 тис. гривень. Також, заслухано 103 фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), з яких підвищили розмір зарплати 94 ФОП, у результаті чого до бюджету додатково надійшло 120,1 тис. грн ПДФО, 146,7 тис. грн єдиного внеску та 10 тис. грн військового збору.

Зазначу, що сплачений роботодавцями ПДФО є вагомим джерелом податкових надходжень до бюджету громади, а єдиний внесок – гарантією соціального захисту для працівників.

Щодо роботи з погашення заборгованості із заробітної плати. З початку року на комісіях при органах місцевого самоврядування та у результаті індивідуальної роботи фахівців податкових органів заслухано керівників 6 підприємств, з яких 5 погасили заборгованість із заробітної плати у сумі 3,5 млн гривень. У результаті до бюджетів усіх рівнів надійшло 582,7 тис. грн ПДФО та 713,2 тис. грн єдиного внеску.

Ми приділяємо максимальну увагу інформаційно-роз’яснювальній роботі, адже роботодавці і робітники повинні розуміти переваги зареєстрованих трудових відносин. Використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства, за яке доведеться нести відповідальність. Адже неофіційне працевлаштування позбавляє працівника соціального захисту, оскільки  розмір майбутньої пенсії та інших соціальних виплат залежить від страхового стажу та заробітної плати.

Щодо позапланових перевірок суб’єктів господарювання, які приховують трудові відносини. За результатами контрольно-перевірочної роботи, в частині легалізації зайнятості населення, підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, ГУ ДПС у Миколаївській області з початку 2024 року проведено 40 документальних перевірок. За порушення податкового законодавства донараховано податків та зборів разом із штрафними санкціями та пенею в розмірі понад 1,5 млн грн, надійшло до бюджету 293,2 тис. гривень.

Крім цього, шляхом кабінетного аудиту за січень 2024 року відпрацьовано 5 звернень громадян, які надійшли до ГУ ДПС у Миколаївській області, із них у одному зверненні порушувались питання використання неоформленої найманої праці.

З початку року фактичні перевірки фізичних осіб – підприємців з питання використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин не проводились.

Податкова служба нагадує, роботодавці повинні дотримуватись норм чинного законодавства з питань праці, зокрема перед допуском до роботи з працівником має бути укладений трудовий договір та оформлена трудова книжка, до податкової служби необхідно направити повідомлення про прийняття на роботу. Заробітна плата виплачується на рівні не менше мінімальної, на яку нараховується єдиний внесок та з якої утримується податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. За порушення законодавчих норм передбачені штрафні санкції.

Звертаю увагу, що окрім особистих зустрічей з платниками податків, організованих ГУ ДПС у Миколаївській області, до проведення роз’яснювальної роботи залучено засоби масової інформації та інтернет-ресурси.

Разом з цим, Головне управління ДПС у Миколаївській області активно співпрацює з Управлінням Держпраці у Миколаївській області та об’єднаними територіальними громадами.

В умовах воєнного часу нам особливо необхідно бути згуртованими. Звертаюсь до роботодавців – дотримуйтесь законів, легалізуйте працю своїх працівників, цим ви підтримаєте економічний потенціал та безпеку країни!© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube