В Україні вирішили, що час щось робити з Telegram. У ГУР питання до самої платформи


08:5015.02.2024

Верховна Рада вже обговорює питання регулювання месенджера Telegram.

Про це розповіла голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк в інтерв’ю «Ми-Україна».

«Минулого тижня я чула від певних депутатів думки про те, що нам потрібно вживати серйозних заходів», – зазначила вона.

Герасим’юк зазначила, що заходи з регулювання месенджера потрібно добре продумувати. «Але те, що з цим треба давати раду – це факт», – наголосила голова Нацради.

В українській розвідці теж визнають, що Телеграм містить у собі низку загроз для безпеки України, і потрібно шукати варіанти вирішення цієї проблеми.

Про це заявив на заході в Медіацентрі Україна – Укрінформ представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов.

«Що стосується Телеграму, то загрози, які він несе для суспільства, є реальні. Мова йде не про окремих користувачів чи окремі медіа, які представлені на цій платформі, питання до самої платформи. Вона містить в собі цілу низку загроз для інформаційної, і не тільки інформаційної, безпеки нашої країни. Так, на це питання треба давати відповідь, і я думаю, що це обов’язково відбудеться», – сказав він.

За словами Юсова, усім хотілося б мати відповіді на всі питання і хотілося б мати чарівну кнопку, яка вимикає все, що несе загрозу, однак таких простих відповідей, на жаль, немає. Тому Україна, зазначив він, вибудовує зараз комунікацію з адміністраціями усіх платформ, у тому числі з Телеграмом, щоб працювати за прозорими правилами: і згідно з українським законодавством, і відповідно до міжнародних стандартів.

«З кимось це виходить краще вирішувати, з кимось складніше. З Телеграмом виходить найважче. Це постійна робота, багаторівнева: як на території самої платформи шляхом створення контенту, який би руйнував міфи, роз’яснював і покривав цільову аудиторію, так і робота з погляду унормування діяльності цих майданчиків. Усі ці заходи вживаються, але роботи ще справді багато», – підсумував представник ГУР.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube