Олександр Сирський дав перше інтерв’ю як Головнокомандувач ЗСУ (ВІДЕО)


21:5213.02.2024

Німецький телеканал ZDF зустрівся з Олександром Сирським за кілька днів до того, як Президент Зеленський офіційно презентував його як нового Головнокомандувача ЗСУ.

«Укрінформ» розшифрував основне з цієї бесіди.

«Ситуація на фронті складна, ворог наступає фактично на всій лінії» 

«Ситуацію на даний час можна оцінити як складну. Противник зараз наступає фактично на всій лінії фронту, а ми перейшли від наступальних дій до ведення оборонної операції. Мета нашої оборонної операції – виснажити сили противника, завдати йому максимальних втрат, використовуючи наші укріплення, наші переваги в технічному плані, в плані використання безпілотної авіації, засобів радіоелектронної боротьби, утриманні підготовлених рубежів оборони», – сказав Сирський.

«Війна має завершитися виходом України на свої кордони, інші варіанти не розглядаються» 

«Ви знаєте, коли навіть не війна, війна у нас розпочалася з 2014 року, а ми кажемо про відкриту агресію. Так от коли ця агресія розпочалася, у мене було таке відчуття, що я іду в якусь безодню, яка не має чітких якихось обмежень по часу, часових обмежень. Зрозуміло, що це для нас велика проблема. І на той момент взагалі не було зрозуміло, коли це закінчиться. Але було мені ясно, що це буде довго і це буде тяжко», – сказав Сирський, відповідаючи на запитання, чи думав він на початку війни, що вона триватиме так довго. 

На уточнення журналістки, звідки надія, що Україна може скоро закінчити цю війну, головнокомандувач ЗСУ відповів: 

«Це грунтується на тому, що ми її повинні закінчити з виходом на наші кордони. Це по-перше. Тому що інших варіантів не розглядається. Тому що іншого просто виходу в нас немає. А це значить, що всі, все суспільство має згуртуватися навколо загальної справи – перемоги».

Він додав, що в цій справі «треба напрягтися всім…, треба налагодити виробництво безпосередньо тут, у нас в Україні». 

«Цей процес запущений. Треба нарощувати обсяги виробництва, тому що ми, в першу чергу, повинні розраховувати на власні сили. Не тільки на партнерів, з урахуванням всього, але й на власні сили. Ну й, звичайно, треба удосконалювати тактику. Для нас головна задача і головна цінність – це життя нашого солдата, офіцера, тих бойових підрозділів, які безпосередньо виконують бойові завдання. Ми не можемо дозволити собі такого відношення, як роблять російські начальники, де вони проводять практику «м’ясних штурмів». Я краще залишу якусь позицію, але не допущу загибелі всього особового складу. А для них цінність життя солдата дорівнює фактично нулю. І ми це бачимо… Взагалі втрати – це дуже чутлива тема для всіх. Для будь-якої країни, будь-якого суспільства», – сказав Сирський.

«Ця війна значно підвищує значення технологій для армії та на полі бою»

«Ми зараз спостерігаємо, як роль дронів … кожного дня збільшується, бо збільшується кількість їх використання з обох сторін. Ми бачимо, що дрони переміщуються постійно, фактично по всій смузі бойових дій. Ця війна значно підвищує значення технологічного прогресу у Збройних силах і в самому процесі збройної боротьби», – наголосив Сирський.

Він додав, що «ми вже бачимо використання наземних роботизованих платформ, модулів, які керуються дистанційно, що знову ж таки дає можливість зберегти життя наших військовослужбовців».

«Тобто війна переходить у нову стадію», – зазначив Сирський.

Головнокомандувач ЗСУ зауважив, що російсько-українська війна – «війна не тільки людей, а ще й економік».

«Звичайно, коли іде війна таких розмірів, такого розмаху … це війна не тільки людей, а це війна ще й економік. І тут економіка колективного Заходу повинна нам допомагати, бо ми використовуємо найцінніше, що є, – наших людей. Це цвіт нашої нації», – сказав Сирський, відповідаючи на запитання щодо зброї, яку отримала Україна від Заходу.

Як повідомляло Інше ТВ, З початку доби на фронті – 52 бойових зіткнення, найбільше – на Мар’їнському та Авдіївському напрямках, – Генштаб© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube