В Україні вже є до 10 компаній, що виробляють безпілотники, які можуть досягати Москви і Санкт-Петербурга, – Федоров


19:3812.02.2024

Україна випустить тисячі безпілотників дальнього радіусу дії, здатних наносити глибокі удари по Росії в 2024 році, і вже має до 10 компаній, що виробляють безпілотники, які можуть досягати Москви і Санкт-Петербурга.

Про це в інтерв’ю Reurtars заявив міністр цифрових технологій України Михайло Федоров, передає Інше ТВ.

Михайло Федоров розповів про індустрію військових безпілотників, яку він відстоює, в інтерв’ю в Києві, в якому він розкрив нові подробиці про цей сектор після серії атак українських безпілотників на російські нафтові об’єкти протягом останніх тижнів.

“Зростає категорія безпілотників-камікадзе дальнього радіусу дії – 300, 500, 700 і 1000 кілометрів. Два роки тому цієї категорії не існувало… взагалі”, – сказав він в інтерв’ю Reuters.

33-річний Федоров був в центрі зусиль України, спрямованих на розвиток приватних військових стартапів, які впроваджують інновації та розбудовують індустрію безпілотників, оскільки війна триває вже третій рік, і Україна шукає нові способи протистояти російським військам, які добре окопалися в Україні.

За його словами, нещодавня серія ударів по нафтових об’єктах відображає прогрес уряду у швидкому дерегулюванні ринку безпілотників і збільшенні його фінансування, причому держава виступає в ролі венчурного інвестора.

За його словами, в рамках ініціативи BRAVE1, започаткованої урядом минулого року, військово-технічним стартапам було виділено близько 2,5 мільйона доларів США, і ця сума має бути збільшена приблизно в десять разів у 2024 році.

“Ми будемо боротися за те, щоб збільшити фінансування ще більше”, – додав він.

На відміну від Росії, де у виробництві безпілотників домінує держава, переважна більшість виробників в Україні є приватними. За словами Федорова, лише одна з 10 компаній, чиї безпілотники можуть літати в регіони навколо Москви або Санкт-Петербурга, є державною.

За словами Федорова, у 2023 році обсяги виробництва та поставок українських безпілотників зросли більш ніж у 120 разів, що є частиною більш широких зусиль, спрямованих на розробку та виробництво безпілотників у воєнний час, щоб скоротити розрив з ударними можливостями Росії.

Федоров сказав, що згоден з оцінкою голови української військової розвідки Кирила Буданова про те, що Київ досяг “певного роду паритету” з Москвою у виробництві безпілотників дальнього радіусу дії.

“Нам потрібно діяти в антибюрократичний спосіб. У цьому суть прориву у війні технологій. Ми і надалі будемо робити на це ставку, працювати в цьому напрямку. Тому що технології дійсно можуть нас врятувати”, – сказав він, нагадавши про дефіцит артилерійських снарядів, з яким стикаються українські війська.

Загалом, минулого року було законтрактовано понад 300 000 безпілотників різних типів, і понад 100 000 були відправлені на фронт, сказав він, додавши, що ці цифри не включають волонтерські поставки, які, за його словами, зробили “значний внесок”.

“Ми зняли податки на комплектуючі до БПЛА, спростили процедуру укладання контрактів, а також процедуру утилізації, – сказав він. – Іншими словами, ми взяли всі перешкоди, з якими стикалися компанії приватного сектору, і вирішили їх за шість місяців, ухваливши всі необхідні закони та постанови”.

Президент Володимир Зеленський поставив перед Україною мету цього року виробити один мільйон дронів FPV, які дешеві у виробництві і якими у величезних кількостях озброюються обидві сторони на фронті.

Українська безпілотна промисловість значною мірою покладається на компоненти з інших країн, в тому числі з Китаю, який широко розглядається як союзник Росії. За словами Федорова, є спроби локалізувати виробництво компонентів.

“Тому я думаю, що, якщо ми продовжимо цю тенденцію, то до кінця цього року у нас буде багато компаній, які вже виробляють більше 50% своїх компонентів локально”, – сказав він.

За його словами, нещодавній сплеск виробництва спричинив таке навантаження на логістику, що довелося швидко вносити зміни, щоб запобігти тривалим затримкам у поставках.

“Лише за грудень доставка дронів була в 50 разів більшою, ніж за весь 2022 рік. Уявіть собі, система не була до цього готова, і я думаю, що логістика не усвідомлювала, що такі обсяги можливі”, – каже Федоров.

Приватний сектор також стримувала державна монополія на виробництво боєприпасів для безпілотників. Три місяці тому Україна прийняла постанову, яка скасувала цю державну монополію, а пізніше зупинила окрему монополію на виробництво артилерійських снарядів і ракет, сказав він.

“За останні три місяці понад 20 підприємств вже пройшли тестування і можуть передавати боєприпаси державі”, – сказав він.

За його словами, Україна підготувала 20 000 операторів безпілотників з моменту запуску програми надання грантів на військову підготовку у приватних школах на початку 2023 року. Таких шкіл було 20, додав він.

“Ми платимо за кожного військовослужбовця, який приходить до цих шкіл. Зараз у нас є план перетворити це на більшу державну програму і окремо модернізувати, оновити кілька навчальних центрів і зробити так, щоб вони працювали на високому рівні”, – додав Федоров.

Як повідомляло Інше ТВ, Україна вдосконалила морські дрони, в ніші “шахедів” вже є паритет, і це ми тільки почали, – Федоров (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube