РФ ударила по Києву новою гіперзвуковою ракетою “Циркон”. Схоже, її збили (ФОТО)


18:5807.02.2024

Уранці 7 лютого під час масованої ракетної атаки України російські окупанти використали свою нову гіперзвукову ракету ЗМ22 “Циркон”.

Про це пише військове спеціалізоване видання Defence Express із посиланням на фото уламків, виявлених поблизу Києва.

Під час ракетної атаки 7 лютого РФ спробувала для ураження цілей у Києві використати свою “гіперзвукову” ракету ЗМ22 “Циркон”. На це вказують фото, які з’явились у мережі з дописами, про її збиття.

Зокрема на одному з уламків присутнє маркування “3М22”, що відповідає саме цій ракеті, яка разом із Х-47 “Кинжал” входить у так звані “вундерваффе” Путіна.

Image 0

Враховуючи те, що ці уламки “прив’язані” до місця падіння ракети у Дніпровському районі й навряд ЛЕП була ціллю “Циркону”, то її все ж таки підбили. Водночас у зведенні Командування Повітряних сил серед перехоплених ракет значаться лише крилаті ракети типу Х-555/101 та “Калібр”.

Image 1

Хоча у Повітряних силах офіційно, у межах інформування про загрози, о 07:46 повідомляли про наближення швидкісної ракети на Київ.

Defense Express поспілкувався з власними джерелами для уточнення. Й за отриманою інформацією, фрагментація ракети достатньо сильна й це значно ускладнює її ідентифікацію. На це накладається обмаль інформації щодо ЗМ22 “Циркон”, яка не демонструвалась публічно.

Нагадаємо, що навіть статус цієї ракети у РФ невизначений й вона, то оголошується прийнятою на озброєння, в потім виявляється, що відповідного наказу немає.

Але, як стало відомо, Defense Express, уламки які були знайдені сьогодні, відповідають уламкам ще однієї неідентифікованої ракети, яку ворог використав на початку року й відносно якої також було зроблено припущення, що це був “Циркон”. Тому цілком можливо, що сьогодні ворог використав цю ракету не вперше.

Відносно ЗМ22 “Циркон”, то нагадаємо, що у РФ її називають “гіперзвуковою”, хоча, скоріш за все, вона, як й Х-47 “Кинжал” є твердопаливною ракетою, тобто просто розганяється до значної швидкості, нібито до 9 Махів. Дальність її пуску частіше фігурує у межах 600 км, хоча часом декларується й 1000 км.

МО РФ показувало удар "Циркона" який на термінальній ділянці не має гіперзвукової швидкості
МО РФ показувало удар “Циркона” який на термінальній ділянці не має гіперзвукової швидкості

Серед носіїв цієї ракети, яка створювалася для пуску з кораблів та підводних човнів, наразі відомі лише фрегат “Адмирал Горшков” (проєкт 22350) та атомний підводний човен К-560 “Северодвинск” (проєкт 885 “Ясень”), які знаходяться далеко за дальністю її пуску по Україні. Тому скоріш за все для пуску “Циркона” міг бути використаний адаптований комплекс “Бастион”, або відомий “Объект-100”.

Також доволі цікавою може бути реакція у РФ, бо після появи першої інформації про збиття Х-47 “Кинжал”, рашисти почали кричати, що це неправда, бо у Кремлі сказали, що ці ракети неможливо перехопити, а коли це стало вже буденним явищем, почали пояснювати, чому “Кинжал” звісно – “аналоговнєт”, але не зовсім.

Нагадаємо – Наслідки російської атаки по Миколаєву та Києву: дані про кількість загиблих та поранених© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube