Музикант з Бі-2 розповів про українця у бангкокській в’язниці Таїланду – знайомі вважали його мертвим (ФОТО)


12:4607.02.2024

У в’язниці Таїланду перебуває український альпініст і фотограф, якого друзі кілька років вважали мертвим на батьківщині. З’ясувалось, що 58-річний Георгій Сутурін живий і останні три роки перебуває за ґратами у Бангкоку.

Його друзі просять міністерство закордонних справ України допомогти чоловіку повернутися додому.

Однак речник МЗС України Олег Ніколенко сказав ВВС Україна, що займаються справою українця з перших днів його затримання, а за ґратами він перебуває через нелегальний статус у Таїланді. Дипломати вже організовують його повернення додому.

Музикант з Бі-2 розповів про українця у бангкокській в'язниці Таїланду - знайомі вважали його мертвим (ФОТО) 1
Музикант з Бі-2 розповів про українця у бангкокській в'язниці Таїланду - знайомі вважали його мертвим (ФОТО) 5

Про місцеперебування Георгія розповів російський музикант Гліб Колядін в інтерв’ю російському опозиційному виданню “Медуза”. Колядін грає в рок-гурті “Бі-2”, який нещодавно у повному складі опинився у в’язниці для мігрантів у Бангкоку.

“У цій в’язниці… досі сидить людина з України Георгій Сутурін. Він сидить уже три роки – за ці три роки ніхто з українського консульства до нього так і не прийшов”, – розповів Колядін.

За його словами, Георгій опинився у в’язниці ще до пандемії і взагалі не в курсі того, що відбувається у світі та Україні.

“Він дізнається новини з уривків англомовних газет, які потрапляють до його рук раз на тиждень на прогулянці. Він не знає, що сталося з Бучею, він не знає, що сталося з Маріуполем. А головне, він не знає, чи живий його син, і що з ним відбувається”, – наголосив російський музикант в інтерв’ю “Медузі”.

(24 січня російський гурт “Бі-2” у повному складі затримали в Таїланді через відсутність робочої візи. Музиканти припускають, що за цим стоїть консульство РФ. Їх нібито хотіли депортувати до Росії за антивоєнну позицію та підтримку України. Зрештою гурт випустили, і він у повному складі приїхав до Ізраїлю – Ред.).

Хто такий Георгій Сутурін

На фото в центрі - Георгій Сутурін
Підпис до фото,Георгій – на фото в центрі

Георгію Сутуріну 58 років. За словами друзів, у 80-х й на початку 90-х він активно займався альпінізмом: ходив у гори Кавказу й Паміру. Також захоплювався фотографією, у його інстаграмі – багато художніх фото.

Кілька років тому зі своєю подругою чоловік переїхав до Таїланду.

Львів’янин Сергій Федірко, з яким Георгій займався альпінізмом, у фейсбуці розповів, що у 2018 році йому повідомили про нібито загибель товариша.

“Про це розповіла його подруга. Це було у грудні 2018 року. Вона написала повідомлення, що Георгій помер. Після цього видалила свій акаунт, і я не зміг дізнатися більше. Тому фактично досі думав, що він мертвий. Але як виявилося, ні, Гоша живий, він усі ці роки був у Таїланді у бангкокській в’язниці”, – розповів він “Еспресо.Захід”.

Він додав, що написав листа до консульства і попросив з’ясувати обставини ув’язнення Сутуріна, але відповіді наразі не отримав.

Знає Георгія і керівник приватної “Школи вільних і небайдужих” Олесь Пограничний. З початку 90-х років вони разом ходили у походи.

Він теж закликав МЗС відреагувати на цю історію.

“Наш колега-альпініст з Львівщини Георгій Сутурін, котрий майже 6 років вважався зниклим безвісти, вже тривалий час перебуває у вʼязниці в Бангкоку. Незалежно від того, на яких підставах він там перебуває і за що, він має отримувати належну підтримку від держави Україна”, – написав у фейсбуку Пограничний.

Фото Георгія на його сторінці у фейсбуку
Підпис до фото,Фото Георгія на його сторінці у фейсбуку

Що кажуть в МЗС

У МЗС України заявили ВВС, що повідомлення про те, що дипломати нібито кинули напризволяще українця в Таїланді, не відповідають дійсності.

“МЗС України відомо про українського громадянина, який перебуває в міграційному закладі Таїланду. Українське посольство в Бангкоку займається його справою з перших днів його затримання через нелегальне перебування в Таїланді протягом двох років без паспортних документів”, – пояснив речник МЗС Олег Ніколенко.

За цей час українські консули неодноразово відвідували, а також підтримували телефонний зв’язок з Георгієм Сутуріним, давали йому роз’яснення щодо законних шляхів повернення в Україну.

За наявною інформацією, спочатку Сутурін планував залишатися на території Таїланду, розповів речник МЗС Олег Ніколенко. Але зараз українець виявив бажання повернутися на батьківщину.

“Посольство України оформлює йому необхідні українські проїзні документи, домовляється про оплату авіаквитка. З ініціативи дипломатів співвітчизник також пройшов медичний огляд, стан його здоров’я задовільний, він забезпечений одягом та предметами першої необхідності”, – розповів Ніколенко.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube