В Київ прибув Жозеп Боррель, у нього є план щодо збільшення постачання боєприпасів


07:0406.02.2024

Сьогодні, 6 лютого, до Києва прибув високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Ціль його візиту – обговорити поточне опрацювання безпекових зобов’язань для Києва зі сторони ЄС.

А вчора у Польщі на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським Жозеп Боррель розповів, як ЄС може збільшити постачання в Україну боєприпасів, пише Еспресо.

Боррель наголосив, що Україну необхідно забезпечити боєприпасами, і при цьому не важливо, де ці боєприпаси виробляються. Він додав, що проблема сьогодні полягає не у відсутності потужностей європейської промисловості для виробництва. За словами Борреля, країни Євросоюзу у змозі виробляти достатню кількість такої продукції. Однак при цьому значна її частина експортується в треті країни. 

“Отже, як я цими днями пояснював своїм колегам-міністрам, найшвидший, найдешевший і найефективніший спосіб збільшити наші постачання боєприпасів в Україну – це припинити експорт до третіх країн. Це те, що можуть зробити лише держави-члени, і це було моє прохання”, – сказав він. 

Жозеп Боррель додав, що європейська промисловість виробляє багато для експорту в Україну, але також і для продажу. Конкретних цифр він не назвав з міркувань безпеки. 

“Отже, найкращий спосіб продати більше Україні чи пожертвувати Україні – це спробувати сказати іншим: “Будь ласка, зачекайте, ви не на війні. Можна почекати кілька місяців і переспрямувати цю продукцію в Україну”. Це політичне рішення, яке повинні прийняти країни – члени Євросоюзу”, – вважає Боррель.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що у 2024 році Україна отримає від країн ЄС щонайменше €21 млрд військової допомоги.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube