Заява ГУР з приводу збиття російського літака Іл-76


18:0124.01.2024

Сьогодні мав відбутися обмін полоненими, який не відбувся.

За твердженням російської сторони, це сталося внаслідок збиття російського літака Іл-76, який буцімто перевозив наших полонених.

Наразі ми не маємо достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості.

Зі свого боку Україна виконала всі домовленості для підготовки обміну. Російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлену точку для обміну, де вони перебували у безпеці.

Безпеку ж наших Захисників, згідно домовленостей, повинна була забезпечити російська сторона. Водночас, українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому.

Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом.

Це може свідчити про навмисні дії росіі, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених.

Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну.

Виходячи з цього, мова може йти про сплановані та навмисні дії рф з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави.

Нагадаємо також: Будемо і надалі – Генштаб ЗСУ зробив заяву

Як повідомлялось, у середу в Корочанському районі Білгородської області розбився російський літак Іл-76. За даними ЗСУ, він перевозив ракети для ЗРК С-300, які використовуються для масованих обстрілів Харківщини та інших прикордонних регіонів України.

Іл-76, що розбився, летів не в Бєлгород, а від нього, тому навряд чи віз полонених (ФОТО)

Російський Іл-76 могли збити “дружнім вогнем”, – німецький експерт© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube