Що може вітчизняна РЕБ “Покрова”, і чи здатна Україна сама робити міномети та міни (ФОТО, ВІДЕО)


15:5923.01.2024

Директоро інформаційно-консалтингової агенції Defense Express Сергій Згурець в рамках спільного проекту з телеканалом “Еспресо” розповів про нову українську систему РЕБ “Покрова”, яка захищає Україну від ракет і дронів. А також про те, як відбувається виготовлення мін і мінометів на українських оборонних підприємствах, на які міномети зараз є найбільший попит та скільки підприємств залучено для виготовлення виробів.

Нова вітчизняна система РЕБ “Покрова”

В протидії засобам ворожого нападу Україна починає застосовувати нові розробки у сфері РЕБ. Сьогодні низка новинних агенцій із посиланням на представника Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Генштабу ЗСУ проінформували про нову вітчизняну систему РЕБ “Покрова”. За словами офіцера Генштабу ЗСУ Андрія Старикова, система РЕБ “Покрова” заважає наведенню на ціль крилатих ракет і безпілотників типу Shahed. Завдяки цьому знижується ефективність атак РФ. Технічних характеристик “Покрови” в публічному доступі немає. Втім, наші військові починають все частіше згадувати про неї.

Власне, про розгортання загальнонаціональної системи РЕБ “Покрова” згадав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у відомій статті The Economist. Представники Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Генштабу ЗСУ повідомили, що головним завданням системи “Покрова” є пригнічення у потрібний час сигналів супутникової навігації по всій лінії бойового зіткнення та на більшій території України, а також здійснення підміни супутникового радіонавігаційного сигналу. Це означає, що ми можемо говорити про те, що безпілотні комплекси Shahed будуть відчувати суттєвий вплив від постійної роботи системи РЕБ “Покрова”.

За оцінками військових на відстані 100 км. Shahed відхиляється від цілі майже на 5 км. Також ця система РЕБ має допомогти зменшити точність використання крилатих ракет, але не так ефективно, як у випадку з безпілотниками. Оскільки крилаті ракети використовують поєднання різних систем наведення. Загалом ця новина про систему РЕБ “Покрова” є позитивною, хоча, я гадаю, що ще є ряд технічних і технологічних нюансів, які потребують вирішення та доопрацювання.

Війна технологій: РЕБ і FPV-дрони стають найголовнішими засобами ведення ефективних бойових дій

Командир підрозділу аеророзвідки Terra у складі 3-ї окремої штурмової бригади Микола Волохов розповів, що бригада постійно модернізується сучасними технологічними зразками озброєння. Зокрема, нічні FPV-дрони, дрони для скидання боєприпасів, наземні роботизовані системи. Також він повідомив, що підрозділи Сил оборони активно насичуються засобами радіоелектронної боротьби та розвідки. Оскільки противник також розвиває напрям FPV-дронів. За словами Волохова, ворог теж може ефективно використовувати FPV-дрони. Саме тому засоби РЕБ мають забезпечити безпеку українських військових для ефективного виконання бойових завдань. Волохов повідомив, що у 3-й окремій штурмовій бригаді вже сформований батальйон БПЛА. Раніше було дві роти. Відповідно, засобів розвідки та ураження в бригаді стане більше.

Микола Волохов також розповів про формування РНД-центру, де люди займаються пошуком і розробкою технологій для покращення ефективності бригади на полі бою. Втім, за його словами, поки що налагодженої системи ще нема. Все ще на етапі розробки та формування методичних матеріалів, які фактично є описом безпосередньої роботи бійців на полі бою. Комунікація між підрозділами на полі бою ведеться горизонтально й усі знають про ефективність того чи іншого підрозділу. Волохов наголосив, що відповідний досвід бійці намагаються передати в РНД-центрі.

Микола Волохов розповів про формування нових підрозділів та батальйонів. За його словами, часто стандартні взводи примножуються. Оскільки командування й самі військові розуміють те, що FPV-дрони будуть зброєю майбутнього, яка дає змогу убезпечити особовий склад. До прикладу, як наголосив Волохов, за два роки бойових дій на Бахмутському напрямку в підрозділі аеророзвідки Terra немає втрат. До того ж за допомогою FPV-дронів Сили оборони дуже ефективно знищують ворога. Саме тому батальйон БПЛА у складі 3-ї окремої штурмової бригади буде тільки розширюватись, а також проводиться набір до окремих взводів механізованих та стройових батальйонів.

FPV-дрони
FPV-дрони (фото: Михайло Федоров / телеграм)

Використовувати ефективно безпілотні засоби без координації засобів радіоелектронної боротьби неможливо. На цьому наголосив Волохов. Саме тому, за його словами, вся лінія фронту насичується засобами РЕБ. Сьогодні на рівні бригади існує координаційний орган, який займається забезпеченням усім необхідним для ефективного виконання бойових завдань. Зокрема, РЕБ, координація з артилерією та об’єднаною вогневою підтримкою.

Виробництво мінометів і боєприпасів до них в Україні

Начальник відділу зовнішньої кооперації та комплектації ТОВ “Українська бронетехніка” Ілля Сікан розповів, що держава постійно робить замовлення на виготовлення мінометів для ЗСУ. Втім, компанія зіткнулась із проблемою локалізації виробництва. Сьогодні компанія відновлює й збільшує потужності виробництва. Таким чином у компанії намагаються якомога швидше постачати до ЗСУ засоби ураження та боєприпаси для них. За словами Сікана, найбільший попит сьогодні є на міномети калібру 120-мм. Водночас є ряд замовлень на 80-й та 60-й калібр. Всі міномети різних калібрів, які компанія може виготовляти, сьогодні є замовлені. Сікан також розповів, що хоч міномети калібру 120-мм є найпопулярнішими серед замовлень, вони є складними для виготовлення й мають ряд складних деталей та вузлів.

міномет
Міномет калібру 120-мм українського виробництва (фото: ukrarmor)
 

Ілля Сікан також розповів, що для виготовлення виробів в Україні залучено ряд підприємств, які допомагають компанії виробляти міномети. Зокрема, ці підприємства виготовляють компоненти до мінометів. Щодо оптичних приладів, то їх постачають іноземні компанії.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube