В Україні реабілітували Параджанова


09:0910.01.2024

В Україні реабілітували режисера Сергія Параджанова за 50 років після того, як його засудив радянський суд.

Про це повідомив Український інститут національної пам’яті у Facebook.

У рішенні Нацкомісії йдеться, що після детального аналізу кримінальної справи режисера та інших архівних документів було виявлено наявність політичного мотиву переслідування й засудження Параджанова.

“Це рішення Національної комісії є знаковим прецедентом для розгляду інших резонансних справ українських дисидентів, які за сфабрикованими звинуваченнями були засуджені комуністичним тоталітарним режимом за так званими загальними кримінальними статтями”, – ідеться в повідомленні інституту.

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович уточнив, що рішення ухвалили на останньому засіданні комісії у грудні. За його словами, на підтримку розгляду справи виступали Офіс президента України й українські правозахисники, зокрема Українська Гельсінська спілка з прав людини. Дробович також подякував фахівцям Національної комісії з реабілітації.

“Завдяки їм історична правда перемагає забуття й репресії, а також з’являється надія, що згодом будуть розглянуті й інші складні й резонансні справи українських дисидентів, яких судили у СРСР як за політичними, так і за сфабрикованими загальнокримінальними статтями”, – написав він.

1973 року радянська влада обвинуватила Параджанова в “українському націоналізмі й гомосексуалізмі” та засудила до п’яти років таборів суворого режиму. Режисер помер 20 липня 1990 року в Єревані у віці 66 років.

Найвідоміші його фільми – “Тіні забутих предків” і “Колір граната”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube