Вчора, 6 грудня, Зброні сили України прицільним ударом знищили напівпобудований залізничний міст, цистерни з пальним та інженерний транспорт у районі села Гранітне Донецької області.
Про це повідомив у Telegram радник мера тимчасово окупованого Маріуполя Петро Андрющенко.
Нагадаємо, окупанти намагаються побудувати пряме залізничне сполучення з Маріуполем, Волновахою та Донецьком. Вони почали будівництво залізничного мосту біля с. Гранітне через річку Кальміус.
![ЗСУ знищили недобудований залізничний міст на Донеччині - ним хотіли з'єднати Маріуполь з Ростовом-на-Дону (ФОТО) 2 ЗСУ знищили недобудований залізничний міст на Донеччині - ним хотіли з'єднати Маріуполь з Ростовом-на-Дону (ФОТО) 1](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/3-38-1024x576.jpg)
В разі успіху це дозволило б включити існуючу гілку Маріуполь-Асланове-Кальчик-Волноваха в пряме сполучення з Таганрогом та Ростовом-на-Дону. На практиці це не лише глобальне вирішення питання щодо військової та цивільної логістики, але й кардинальне зниження залежності від залізничного сполучення Кримським мостом.
Тепер ця загроза відмінусована.
За даними Петра Андрющенка, окупанти намагалися протистояти удару своїми засобами протиповітряної оборони, але зазнали поразки.
![ЗСУ знищили недобудований залізничний міст на Донеччині - ним хотіли з'єднати Маріуполь з Ростовом-на-Дону (ФОТО) 4 ЗСУ знищили недобудований залізничний міст на Донеччині - ним хотіли з'єднати Маріуполь з Ростовом-на-Дону (ФОТО) 3](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/1-120-749x1024.jpg)
![ЗСУ знищили недобудований залізничний міст на Донеччині - ним хотіли з'єднати Маріуполь з Ростовом-на-Дону (ФОТО) 6 ЗСУ знищили недобудований залізничний міст на Донеччині - ним хотіли з'єднати Маріуполь з Ростовом-на-Дону (ФОТО) 5](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/2-52-1024x749.jpg)
“Тепер запуск прямої залізниці з Росії – питання, закрите надовго”, – зазначив Андрющенко.
Він додав, що під час атаки встановили місцерозташування нових батарей ППО в Маріупольському районі та передали координати відповідним українським службам.