Відбулось чергове тестування робота для військових, а дрон для фронту тепер може зібрати кожний, – Федоров (ФОТО)


18:0105.01.2024

Сьогодні, 5 січня, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров показав у Telegram чергове тестування створеного українцями універсального робота D-21-11, якого можуть застосовувати військові.

“D-21-11 – це універсальний український робот, який створили учасники оборонного кластера Brave1. Машина обладнана автоматичною туреллю й може виконувати бойові завдання. Наприклад, проводити розвідку, штурмувати або обороняти позиції. Також платформу можна використовувати, щоб безпечно доставляти боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки”, – написав він.

Відбулось чергове тестування робота для військових, а дрон для фронту тепер може зібрати кожний, - Федоров (ФОТО) 1
Відбулось чергове тестування робота для військових, а дрон для фронту тепер може зібрати кожний, - Федоров (ФОТО) 5
Відбулось чергове тестування робота для військових, а дрон для фронту тепер може зібрати кожний, - Федоров (ФОТО) 3
Відбулось чергове тестування робота для військових, а дрон для фронту тепер може зібрати кожний, - Федоров (ФОТО) 6

Віцепрем’єр-міністр зауважив, що бойова частина робота, D-11, пройшла успішні випробування й має позитивні відгуки від військових.

“У планах розробників – інтегрувати в робота натовські види озброєння й посилити стійкість до ворожого”. Зараз команда працює над масштабуванням виробництва”, – пояснив Федоров.

Він підкреслив, що “саме технології допомагають ефективніше протидіяти ворогу та зберігати людські життя”.

Крім того, Федоров розповів, що відтепер кожен українець може навчитися самостійно збирати FPV-дрони для військових. Для цього потрібно авторизуватися через Дія.Підпис на платформі Житомирський дрон, яку запустила Житомирська міська рада. Це майданчик, який об’єднує інженерів, постачальників, логістів та донаторів, щоб «пташок» стало ще більше. Авторизація потрібна через Дія.Підпис, щоб тільки українці мали доступ до платформи.

На ній можна пройти онлайн-навчання, вибрати дрон, який хочете зібрати, і передати його на тестування. Якщо тестування успішне, дрон поїде на фронт, а ви зможете переглянути, як «пташка» відпрацювала по російських цілях.

Також можна задонатити на дрони або стати постачальником запчастин, на платформі є необхідний перелік. Тобто інженери зможуть замовляти у вас деталі для своїх дронів.

Що важливо — авторизація потрібна через Дія.Підпис, аби тільки українці могли зайти на портал. Також при реєстрації ви автоматично отримуєте позивний, аби приховати особисті дані.

Це перша платформа в Україні, яка тестує, забезпечує логістику доставки на передову та частково компенсує вартість дрона: якщо ви мешканець Житомирської громади, то можете отримати 6 тисяч гривень компенсації за зібраний дрон.

До проєкту можуть долучатися інші громади та міста — і також частково компенсувати своїм жителям вартість зібраного дрона, для цього на головній сторінці виберіть Стати партнером проєкту.

FPV-дрони уже показали свою ефективність на фронті. «Пташки» допомагають прицільно знищувати ворога та зберігати життя наших військових. Долучайтеся до ініціативи й знищуйте ворога майже своїми руками, – закликав міністр.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube