На Україну сунуть морози – до -20 °С


16:4302.01.2024

Розвиток циклонічної діяльності на тлі поступового вторгнення арктичного холоду з півночі Європи призведе до погіршення погодних умов на більшій частині нашої країни у перші дні січня. В середині тижня очікується суттєве похолодання у північних, східних та центральних областях. На Чернігівщині та Сумщині стовпчики термометрів в окремі дні опустяться нижче -20 °С. Температурні контрасти спричинять рясні опади у вигляді снігу, мокрого снігу, на півдні переважно дощі.

Так, за прогнозами синоптиків, у середу, 3 січня, вночі у західних та східних областях сніг / мокрий сніг, вдень на більшій частині території країни, крім східних та Сумської областей сніг, мокрий сніг, місцями з дощем. Подекуди значні опади, налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця. Вітер вночі змінних напрямків, вдень східної чверті, 7 – 12 м/с. Температура повітря вночі у північних та Харківській області знизиться до -11…-16 °С, на півночі Чернігівської та Сумської областей -20…-23 °С; на решті країни -4…+1 °С. Вдень температура на півночі Лівобережжя збережеться низькою, в межах -10…-15 °С, на решті території країни близько 0 °С, на Прикарпатті, півдні та у Криму до +3…+7 °С.

У четвер, 4 січня, по всій території України утримається нестійка погода з опадами і температурними контрастами. У західних та південних областях переважно дощ, у північних, східних регіонах та на Поліссі сніг, мокрий сніг, місцями ожеледь. На дорогах ожеледиця. Вітер в Україні змінних напрямків, 5 – 10 м/с. Температура повітря на півночі Лівобережжя вночі -15…-20 °С, вдень -9…-14 °С. У південних та південно-західних областях вночі +2…+7 °С, вдень +6…+11 °С. У центральних областях вночі 0…-5 °С, вдень близько 0 °С.

У п’ятницю, 5 січня, очікується поступове послаблення та припинення опадів і явищ на тлі зростання атмосферного тиску та зниження температури по всій Україні. У південних та південно-західних областях вночі 0…+5 °С, вдень +2…+7 °С. На решті країни вночі -8…-13 °С, вдень -5…-10 °С, у північних та Харківській областях вночі -15…-20 °С, вдень -11…-16 °С.

У суботу, 6 січня, під впливом антициклону із півночі Європи, опадів в Україні не передбачається. Вітер південно-східний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі на Лівобережжі -15…-20 °С, вдень -4…-9 °С. У західних та південних областях вночі близько 0 °С, вдень +3…+8 °С.

У неділю, 7 січня, вночі у західних областях, вдень також у більшості регіонів, окрім південного сходу, пройдуть опади переважно у вигляді дощу та мокрого снігу. Місцями ожеледь, на дорогах ожеледиця. Вітер південно-східний, 7 – 12 м/с. Температура повітря вночі у північно-східних областях становитиме -8…-13 °С, вдень -2…-7 °С. На решті території країни вночі -2…+3 °С, вдень +4…+9 °С.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube