Арахамія брав машини у підозрюваного Кауфмана. Тепер буде просити “у друзів з Миколаєва” (ВІДЕО)


09:0919.12.2023

Голова президентської фракції “Слуга народу” у парламенті Давид Арахамія після початку повномасштабного вторгнення щонайменше 4 рази використовував автівки одеського бізнесмена Бориса Кауфмана для перетину кордону. Він пояснив це давньою дружбою з родиною Кауфмана.

Про це йдеться в сюжеті на Bihus.Info.

Так, за даними редакції, в серпні 2022 р. голова президентської фракції разом з дружиною виїздили з України до Молдови на чорному позашляховику Toyota, що оформлений на дружину Бориса Кауфмана. Поверталися – на бусі Mercedes, який належить компанії, де Кауфман є співвласником. Йдеться, про великого дистриб’ютора тютюнових виробів – фірму “Тедіс Україна”.

Арахамія брав машини у підозрюваного Кауфмана. Тепер буде просити "у друзів з Миколаєва" (ВІДЕО) 1
Арахамія брав машини у підозрюваного Кауфмана. Тепер буде просити "у друзів з Миколаєва" (ВІДЕО) 2

Цей же Mercedes Арахамія використовував ще два рази – у жовтні 2022-го та у серпні 2023-го, щоб повернутися в Україну з-за кордону.

Арахамія брав машини у підозрюваного Кауфмана. Тепер буде просити "у друзів з Миколаєва" (ВІДЕО) 3

У коментарях журналістам Bihus.Info нардеп підтвердив використання автівок бізнесмена, пояснюючи це тим, що на своєму авто виїхати за кордон не може – через тоновані вікна: 

“Я доїжджаю до Одеси, а потім питаю його: “Дай мені машину, щоб пересікти до Кишинева”. Побутова ситуація абсолютно”.

Арахамія брав машини у підозрюваного Кауфмана. Тепер буде просити "у друзів з Миколаєва" (ВІДЕО) 4

Борис Кауфман – одеський бізнесмен. Нині він фігурант кримінальних  проваджень НАБУ та САП. У серпні 2023-го Кауфман отримав підозру у справі щодо заволодіння майном комунального Одеського аеропорту та доходу, який той приніс – 2,5 млрд грн. 

7 вересня Вищий антикорупційний суд взяв Кауфмана під варту. Після апеляційної скарги, в листопаді суддя ВАКС змінив розмір застави до 155 млн грн і Кауфман вийшов з-під варти. Пізніше розмір застави збільшили до 180 млн грн. 

Арахамія брав машини у підозрюваного Кауфмана. Тепер буде просити "у друзів з Миколаєва" (ВІДЕО) 5

Борис Кауфман на запитання журналістів про відносини з Давидом Арахамією не відповів.

Арахамія зауважив, що знайомий із родиною Кауфманів більше 10-ти років.  Востаннє, за словами Арахамії, вони бачились в Одесі на дні народженні бізнесмена у листопаді. 

На питання, чи не вбачає Арахамія конфлікт інтересів у дружбі з бізнесменом, який  фігурує у кримінальних провадженнях, голова президентської фракції заявив: 

“Це ж НАБУ, наскільки я знаю, веде цю справу. Це незалежний орган. Я не думаю, що хтось в країні може сказати, що він має вплив на НАБУ”.

І додав:

Якщо ви вважаєте, що в цьому є якась велика зрада, то давайте я не буду це робити. Я буду виїжджати, я буду когось іншого зі своїх друзів з Миколаєва просити”.

Це не вперше журналісти фіксують зв’язки Арахамії з бізнесменами. Раніше він підтверджував, що привів на Банкову пов’язаного з олігархами Бориса Баума, якому у 2020-му віддали курувати гральний бізнес. За інформацією “Української правди”, Арахамія літав на чартерах бізнесменів. Кілька разів під Офісом Президента його забирав Mercedes бізнесмена Веміра Давітяна.  Арахамія зустрічався з підсанкційним олігархом Дмитром Фірташем у Відні. Ходив на зустріч до представника колишньої ОПЗЖ нардепа Суто Мамояна, який влаштував неофіційний офіс у столичному ресторані.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube