Бойовики ХАМАС здаються і звинувачують своє командування (ФОТО)


18:4110.12.2023

ХАМАС втрачає контроль над своїми озброєними підрозділами у секторі Гази. Пересічні терористи групами здаються в полон ЦАХАЛ і стверджують, що їхнє командування не розуміє ситуацію та ігнорує реальність.

Про це пише The Times of Israel.

Кадри, що просочилися в суботу з північної частини сектора Газа, показали, як бойовик ХАМАС віддає штурмову гвинтівку, здаючись разом з десятками палестинців ізраїльським військам. Начальник штабу ЦАХАЛу генерал-лейтенант Герці Халеві заявив, що військові починають бачити крах системи управління терористичного угрупування в прибережному анклаві.

Бойовики ХАМАС здаються і звинувачують своє командування (ФОТО) 1
Бойовики ХАМАС здаються і звинувачують своє командування (ФОТО) 3

На відео видно, як чоловік повільно йде повз танк, тримаючи пістолет і магазин над головою, перш ніж покласти їх на землю. Інші палестинці, які, як і він, одягнені лише в спідню білизну, піднімають свої посвідчення особи, стоячи навпроти танка, а солдат вигукує накази арабською мовою через мегафон.

“Повільніше, повільніше”, – каже солдат чоловікові з автоматом.

Раніше цього тижня в соціальних мережах поширилися фотографії, на яких десятки чоловіків були затримані Армією оборони Ізраїлю. Пізніше речник армії заявив, що армія допитує всіх, хто здався після боїв у цьому районі.

За словами військових, бойовики ХАМАСу все частіше здаються ЦАХАЛу в інших районах Гази на тлі триваючих бойових дій.

“Я бачу досягнення кожного дня. Ми бачимо, як щодня вбивають все більше і більше терористів, все більше і більше терористів отримують поранення, а в останні дні ми бачимо, як терористи здаються – це ознака розпаду системи, ознака того, що ми повинні тиснути сильніше”, – заявив начальник штабу ЦАХАЛу генерал-лейтенант Герці Халеві на запаленні ханукальних свічок на півдні країни за участю військовослужбовців бригади “Нахаль”.

Пізніше прес-секретар ЦАХАЛу контр-адмірал Даніель Хагарі підтвердив, що багато членів ХАМАСу здалися в суботу військам в Газі, заявивши, що вони розкрили розвідувальну інформацію про функціонування терористичного угрупування в умовах наземного наступу.

“У Шеджаї і Джабалії терористи, які здалися, передали зброю і спорядження”, – сказав він, підтвердивши відео, що просочилося в мережу.

“З допитів терористів, які здалися, з’ясувалася наступна інформація: Становище хамасівців на місцях складне, а керівництво ХАМАСу на чолі з [Ях’єю] Сінваром заперечує реальний стан справ, навіть незважаючи на те, що його інформують про деталі”, – сказав Хагарі.

“Вони скаржаться, що керівництво ХАМАСу не в курсі складної ситуації, в якій вони перебувають на місцях”, – додав він.

Хагарі сказав, що існує “поширена думка, що керівництво ХАМАСу в підпіллі не дбає про населення Гази, яке перебуває на землі”, додавши, що це також турбує бойовиків ХАМАСу.

“Розвіддані, які з’являються в результаті допитів, створюють більше цілей і допомагають нам в оперативній діяльності”, – додав Хагарі.

Також у суботу громадський мовник Kan повідомив, що лідер ХАМАСу Ях’я Сінвар втік з півночі Гази на початку війни, сховавшись у гуманітарному конвої, що прямував на південь.

Посилаючись на ізраїльського чиновника, знайомого з деталями, у повідомленні йдеться, що Сінвар втік з міста Газа і попрямував до південної частини Гази Хан-Юніс на машині, яка забезпечувала “гуманітарне прикриття”. Більш точна інформація про транспортний засіб була заборонена до публікації, згідно з повідомленням телерадіокомпанії.

У повідомленні йдеться, що, за оцінками Ізраїлю, Сінвар все ще перебуває в Хан-Юнісі, точніше, в одному з тунелів, які проходять під ним.

Тим часом члени військового кабінету зібралися в суботу ввечері, щоб обговорити продовження бойових дій в Газі, а також питання про те, чи дозволити палестинським робітникам повернутися до Ізраїлю після того, як їм було заборонено в’їзд після наступу під проводом ХАМАС 7 жовтня, в результаті якого терористи вбили близько 1200 осіб і взяли в заручники близько 240 осіб.

“Дозвіл на в’їзд до Ізраїлю робітників з Палестинської автономії, які просякнуті підбурюванням, є продовженням [провальної] концепції [яка призвела до 7 жовтня] і розуміння того, що ми нічого не зрозуміли після 7 жовтня”, – написав ультраправий міністр національної безпеки Ітамар Бен Гвір під час засідання воєнного кабінету міністрів.

Ізраїльський чиновник повідомив The Times of Israel у п’ятницю, що понад 200 000 палестинців із Західного берега річки Йордан і сектора Газа вже третій місяць не працюють в Ізраїлі, оскільки ЦАХАЛ зберігає часткову блокаду територій, запроваджену після нападу ХАМАСу.

Близько 150 000 палестинців із Західного берега мали дозвіл на в’їзд до Ізраїлю на роботу до війни.

За оцінками, ще від 20 000 до 40 000 палестинців із Західного берега в’їжджали нелегально для роботи в критично важливих галузях, таких як будівництво.

Понад 17 000 палестинців з Гази також мали дозволи на легальну роботу в Ізраїлі.

Переважна більшість цих палестинців залишилися вдома, оскільки Ізраїль вжив заходів для повного від’єднання від Гази, водночас зберігаючи значні обмеження на пересування на Західному березі, які, за його словами, є критично важливими для підтримання безпеки після різанини, вчиненої ХАМАС 7 жовтня.

Друге джерело, знайоме з цим питанням, повідомило The Times of Israel, що за останні тижні Ізраїль дозволив приблизно 8000 палестинців із Західного берега повернутися на роботу.

Ця меншина працює в галузях, які надають основні послуги, такі як санітарія, охорона здоров’я та готельний бізнес, повідомило джерело.

Переважна більшість з цих 8000 палестинців працюють в ізраїльських поселеннях на Західному березі, в той час як ті, хто має роботу в межах “зеленої лінії”, здебільшого не змогли повернутися.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube