Після шторму з Севастопольської бухти зникли “бойові” дельфіни – вони можуть загинути


16:4430.11.2023

В тимчасово окупованому Криму після сильного шторму, який обрушився на регіон 27 листопада, зникли бойові дельфіни, яких РФ використовувала для захисту флоту. Вольєри для бойових тварин зникли з Севастопольської бухти.

Про це свідчать супутникові знімки, які вивчив OSINT-аналітик Hi Sutton.

Попередній аналіз збитків, завданих російській обороні, показує, що в результаті шторму зникли дельфінарії в Севастопольській гавані. Вони могли бути затоплені або змиті. Цілком ймовірно, що деякі або всі дресировані дельфіни опинилися на волі.

Програми російського військово-морського флоту щодо морських ссавців стають все більш відомими. Вони були задіяні у війні в Сирії в 2018 році. А з початком вторгнення в Україну у 2022 році – для захисту Севастопольської гавані від українських водолазів-спецпризначенців. Нещодавно з’явилася інформація, що деякі з них були передислоковані на Південну військово-морську базу, яка знаходиться (що збиває з пантелику) на північ від Севастополя.

Слід пам’ятати, що якщо дельфіни дійсно на волі, то вони виросли в неволі. Можна очікувати, що вони залежали від своїх людей-дресирувальників у харчуванні і можуть бути не в змозі потурбуватися про себе. Таким чином, втеча може стати для них смертельним вироком.

Не виключено, що російський флот перемістив загони напередодні шторму, але наразі немає жодних доказів цього. Я чекаю на більш чіткі знімки для подальшого аналізу, – написав дослідник.

© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube