ВР проголосувала за збільшення штату НАБУ – в першому читанні. Чому це важливо


15:4121.11.2023

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро. Його ухвалення є однією з вимог для вступу України до Євросоюзу.

За ухвалення законопроєкту №10203-1 у першому читанні проголосували 323 депутати.

Законопроєкт передбачає щорічне збільшення штатної чисельності детективів НАБУ.

Наразі штатна чисельність співробітників НАБУ становить 700 осіб. Законопроєктом передбачається поетапне проведення конкурсів на заміщення додаткових вакантних посад:

– у 2024 році – на 100 посад;
– у 2025 році – на 100 посад;
– у 2026 році – на 100 посад.

Також ухвалено в першому читанні законопроєкти про можливість НАЗК перевіряти майна набуте до початку публічної служби (за – 278 голосів) та щодо незалежності САП (за – 286 голосів).

Як повідомляє LIGA, У рішенні Єврокомісії щодо початку переговорів про вступ до ЄС перераховані чотири вимоги, за яких Україна у березні 2024 року має отримати вже згадане зелене світло.

Для цього Верховна Рада має:

– збільшити штатну чисельність НАБУ;

– виключити із закону про запобігання корупції положення, які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки “вже перевіреного” майна, придбаного декларантами до вступу на держслужбу;

– ухвалити закон(и), щоби втілити рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, державної мови, медіа та освіти;

– врегулювати лобіювання “за європейськими стандартами”. © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube