Справи Майдану: Офіс Генпрокурора відзвітував про роботу у 2023 році


13:0921.11.2023

У День гідності та свободи, присвячений доленосним для сучасної України подіям, Офіс Генерального прокурора відзвітував про роботу щодо розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках під час Революції Гідності.

Про це передає Інше ТВ.

Як підкреслюється в повідомленні Офісу Генпрокурора, «для слідчих і прокурорів розслідування справ Майдану залишається у фокусі особливої уваги та не припиняється навіть в умовах повномасштабного вторгнення».

Протягом 2023 року за активної роботи профільного Департаменту Офісу Генпрокурора:

51 особі повідомлено про підозру (майже вдвічі більше, ніж минулого року), з яких на час вчинення інкримінованих їм злочинів: 5 високопосадовців та керівників правоохоронних органів, 20 правоохоронців, 5 слідчих, 2 суддів, 4 цивільні особи.

Встановлено безпосередній вплив спецслужб рф на колишнє керівництво української спецслужби. Повідомлено про підозру 20 співробітникам ФСБ рф. Серед підозрюваних 6 генералів, зокрема генерал армії. Також повідомлено про підозру колишньому Голові СБУ, його першому заступнику та начальнику Департаменту захисту національної державності СБУ.

22 обвинувальних акти стосовно 45 осіб скеровано до суду, зокрема стосовно колишнього Міністра внутрішніх справ України, його заступників, а також інших високопосадовців, суддів та правоохоронців.

Скеровано до суду обвинувальний акт у ключовій справі щодо колишнього керівництва держави – Президента України, Міністра внутрішніх справ, Голови СБУ, Міністра оборони та ще 6 колишніх високопосадовців.

Ухвалено 9 обвинувальних вироків стосовно 14 осіб. Зокрема щодо безпосередніх виконавців масових розстрілів – співробітників роти спеціального призначення ПМОП «Беркут». Вперше у таких справах одного з них засуджено до довічного позбавлення волі.

Наразі прокурори профільного Департаменту забезпечують підтримання публічного обвинувачення у 139 судових справах стосовно 283 осіб.

Як повідомляло Інше ТВ, Справи Майдану: у приблизно 60 справ закінчуються строки давності© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube