Туреччина проти присутності США у Чорному морі, але за “мінно-тральну” коаліцію з Болгарією і Румунією


07:5021.11.2023

Члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія наближаються до угоди про створення спільних сил для знешкодження мін у Чорному морі внаслідок вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомляє Bloomberg.

Заступники міністрів оборони трьох країн зустрінуться в середу в Анкарі, щоб остаточно узгодити деталі створення підрозділу з розмінування моря, повідомили три особи, знайомі з цим питанням, які попросили не називати їхніх імен, оскільки ця інформація не є публічною. За словами одного з співрозмовників, неясно, чи буде підписана остаточна угода після дводенної зустрічі.

Зустріч відбулася через кілька днів після того, як командувач ВМС Туреччини адмірал Ерджумент Татліоглу висловився проти присутності в Чорному морі військово-морських сил інших союзників по НАТО, в тому числі США, заявивши, що вони можуть ще більше посилити напруженість в регіоні.

У разі схвалення мінно-тральні сили не вважатимуться операцією НАТО, але стануть першою великою спільною дією чорноморських союзників з часу, коли президент Владімір Путін віддав наказ про війну проти України в лютому 2022 року.

Коаліція має бути виключно мирною і протистояти загрозі головному торговельному маршруту, особливо для зернових, а також суднам, що займаються розвідкою енергоресурсів у цьому регіоні. У той час як Татліоглу заявив, що Туреччина здатна забезпечити безпеку в Чорному морі, високопоставлений чиновник Державного департаменту США підкреслив необхідність “безпечного і взаємопов’язаного Чорноморського регіону”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube