Ізраїль відкинув пропозицію ХАМАС щодо обміну полоненими, яка передбачає звільнення 50 ізраїльських заручників. Причина


09:2318.11.2023

Військовий кабінет Ізраїлю після нічної дискусії вирішив відхилити пропозицію про обмін полоненими з ХАМАС, яка передбачає звільнення 50 ізраїльських бранців, що утримуються в Газі.
Пізно ввечері в п’ятницю Ізраїль повідомив катарських посередників, що він повністю відкидає угоду. Ізраїль наполягає на тому, щоб не розлучати сім’ї, які перебувають у полоні, і вимагає, щоб всі матері і діти в Газі були звільнені з сектора разом.

Ізраїль висловив готовність бути гнучким щодо кількості днів, на які він готовий призупинити бойові дії в Газі, щоб звільнити більшу кількість заручників. Крім того, ізраїльські представники заявили, що угода, за якою буде звільнено від 70 до 80 заручників, все ще відкрита для обговорення.

Рішення відхилити поточну пропозицію було прийнято під час нічного засідання військового кабінету. Під час обговорення прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу прийняв позицію міністра оборони Йоава Галланта, яку підтримали начальник штабу ЦАХАЛу генерал-лейтенант Герці Халеві і глава Шин-Бету Ронен Бар.

Ізраїль відкинув пропозицію ХАМАС щодо обміну полоненими, яка передбачає звільнення 50 ізраїльських заручників. Причина 1
Ізраїль відкинув пропозицію ХАМАС щодо обміну полоненими, яка передбачає звільнення 50 ізраїльських заручників. Причина 3

Зрештою, уряд погодився з тим, що посилення військового тиску на ХАМАС підвищить шанси на укладення угоди.
Катарські посередники і лідери ХАМАСу не виходили на зв’язок протягом останньої доби після того, як керівники терористичної організації перервали контакт з Катаром після операції ЦАХАЛу в лікарні аш-Шіфа в Газі.

Згідно з повідомленнями, лідер Хамасу в Газі Ях’я Сінвар стверджує, що поки ЦАХАЛ діє в лікарні, він не може вести переговори з Ізраїлем.
Очікується, що в суботу до Катару прибуде посланець президента США Джо Байдена Бретт Макгерк, щоб обговорити угоду про обмін ув’язненими. Емір Катару Тамім бін Хамад Аль Тані розмовляв з Байденом у п’ятницю, і в заяві Білого дому йдеться, що вони обговорили “нагальну необхідність негайного звільнення всіх заручників, утримуваних Хамасом”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube