Все ще “диктатор”. Зустріч Байдена і Сі. Результати (ВІДЕО)


06:3116.11.2023

Зустріч лідерів США і Китаю була конструктивною. Про це сьогодні, 16 листопада, за підсумками зустрічі з Сі Цзіньпіном заявив Джо Байден, повідомляє FREEДОМ.

“Ми зустрічалися 10 років тому, коли ще були віцепрезидентами. Ми тоді були дуже відвертими, і все було дуже просто. Відносини США і Китаю багато років були “на паузі”. А сьогодні в нас триває семимісячна дипломатія високого рівня. Ми зробили успіхи”, — сказав Байден.

Американський лідер повідомив, що обидві країни відновлюють спільну боротьбу з розповсюдженням наркотиків, зокрема, щоб скоротити надходження з Китаю до США фентанілу.

“Критично важливо, що ми відновлюємо контакти між нашими військовими. Раніше в нас були непорозуміння з цього приводу, тепер ми знову повернулися до комунікацій на прямій основі”, — додав Байден.

По-третє, країни домовилися спільно працювати, збирати експертів на тему мінімізації ризиків безпеки.

“Ми займаємося проблемами штучного інтелекту. Лідери багатьох країн кажуть, що хочуть знизити ризики його використання”, — уточнив лідер Америки.

Байден додав, що наразі триває конкуренція між США і Китаєм, але “ми хочемо уникнути конфлікту”, і готові вести роботу за напрямками, у яких у країн є близькі позиції.

Крім того, лідери США і Китаю обговорили питання глобальної безпеки.

“Зокрема, ми обговорили питання агресії Росії проти України і ситуацію між Ізраїлем і сектором Газа. Є питання щодо заручників [у секторі Гази] — громадян США. Але щодо цих тем поки що немає чіткого рішення”, — повідомив Байден.

Звісно, порушувалася тема безпеки в Тайванській протоці, “очевидно, що ми заперечуємо політиці Пекіна в цей бік, і ми продовжуватимемо займатися цим”.

“Важливо, щоб світ побачив наші підходи в найкращих традиціях американської дипломатії. Ми говоримо з нашими конкурентами, ми хочемо уникнути конфронтації. І сподіваємося на позитивний результат у питаннях глобальної безпеки”, — наголосив президент США.

Байден і Сі домовилися продовжувати особисті контакти, “і для уточнення окремих питань — зідзвонюватися”.

“У Китаю і США конкурентні відносини. І моє завдання — щоб наші відносини не перейшли в конфронтацію. І я буду цього дотримуватися. І слідуватиму, перш за все, в інтересах американського народу”, — резюмував Байден.

Трохи інакше про розмову розповідає РБК-Україні.

Загальні враження від саміту

Президент Джо Байден у соцмережі Х заявив, що під час зустрічі було досягнуто “великого прогресу”. Пізніше на пресконференції він сказав, що це були “одні з найефективніших переговорів”.

Джерела CNN однак зазначили, що за результатами перемовин не було укладено спільної декларації про співпрацю чи загальної заяви.

При цьому, тон співрозмовників вони назвали “шанобливим, але прямим”. Але на пресконференції Байден заявив, що все ще вважає Сі “диктатором”.

“Він є диктатором у тому розумінні, що керує комуністичною країною”, – пояснив президент США, додавши, що китайський уряд “повністю відрізняється” від американського.

Водночас, Сі закликав Сполучені Штати “не планувати придушення або стримування Китаю”.

“Китай не планує перевершити або скинути Сполучені Штати, і Сполучені Штати не повинні планувати придушення або стримування Китаю”, – сказав він.

На пресконференції за підсумками зустрічі Байден сказав, що США продовжуватимуть конкурувати з Китайською Народною Республікою , але будуть робити це “відповідально”, щоб не створювати “ненавмисного конфлікту”.

Що говорили про Україну

Під час пресконференції Байден повідомив, що обмінявся з Сі “думками щодо регіональних і глобальних питань”, у тому числі стосовно відмови Росії припинити війну проти України, а також конфлікту в секторі Гази.

Відновлення військової співпраці

Лідери домовилися “відновити військову співрацю на високому рівні між двома країнами на основі рівності та поваги”. Обидві сторони також відновлять зустрічі між своїми міністерствами оборони, консультації з морської військової безпеки та розпочнуть переговори між керівниками командувань.

Крім цього, як зазначає CNN з посиланням на неназваного чиновника, Байден закликав Китай бути більш прозорим у питанні розвитку ядерної сфери, а також слідкувати за розвитком штучного інтелекту.

Питання Тайваню

Під час розмови Сі закликав припинити надавати Тайваню зброю та підтримати “возз’єднання” Китаю з островом. Крім цього, він висловив надію, що Байден скасує односторонні санкції, що стосуються Китаю.

Сі сказав, що Китай надає перевагу мирному возз’єднанню, і виклав умови, за яких буде застосовано силу. Байден у відповідь повторив позицію США щодо підтримки миру та стабільності в регіоні.

“Дивіться, мир – це добре, але в якийсь момент нам потрібно буде рухатися до більш загального врегулювання”, – заявив у відповідь Сі.

Крім цього, на зустрічі США попросили Китай поважати виборчий процес на Тайвані напередодні голосування в січні.

Напруженість на Близькому Сході

Байден закликав Сі використовувати важелі впливу Китаю на Іран, щоб застерегти від ширшої ескалації в регіоні. Під час переговорів міністр закордонних справ Китаю Ван І сказав, що вони вже провели дискусії з іранцями на цю тему.

Пізніше помічники Байдена сказали, що їм так і не стало зрозуміло, наскільки серйозно Іран сприйняв повідомлення Китаю.

Боротьба з наркотиками

Високопоставлений американський чиновник сказав CNN, що Китай погодився переслідувати компанії, які виробляють хімічні речовини-прекурсори фентанілу, потужного наркотику, який розпалив наркокризу в Сполучених Штатах. США уважно спостерігатимуть, чи дотримується Китай зобов’язань, взятих на саміті.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube