Хезболла погрожує авіаносцям США російськими протикорабельними ракетами


11:2209.11.2023

Потужні російські протикорабельні ракети, придбані “Хезболлою”, дають їй можливість реалізувати завуальовану погрозу її лідера проти американських військових кораблів і підкреслюють серйозні ризики будь-якої регіональної війни, кажуть джерела, знайомі з арсеналом угруповання.

Про це пише Reuters

Лідер “Хезболли” Саєд Хасан Насралла минулого тижня попередив Вашингтон, що його угруповання має щось на прикметі для американських кораблів, розгорнутих у регіоні після того, як минулого місяця спалахнула війна між палестинським угрупованням ХАМАС та Ізраїлем, що потрясла весь Близький Схід.

Два джерела в Лівані, знайомі з арсеналом підтримуваного Іраном угруповання, кажуть, що він мав на увазі значно посилений протикорабельний ракетний потенціал Хезболли, в тому числі ракету “Яхонт” російського виробництва з дальністю дії 300 км (186 миль).

Повідомлення ЗМІ та аналітиків протягом багатьох років вказували на те, що “Хезболла” придбала ракети “Яхонт” в Сирії після того, як була розгорнута там більше десяти років тому, щоб допомогти президенту Башару Асаду вести громадянську війну.

Хезболла ніколи не підтверджувала, що володіє цією зброєю.

Вашингтон заявляє, що його середземноморське військово-морське розгортання, яке включає два авіаносці і кораблі підтримки, має на меті запобігти поширенню конфлікту шляхом стримування Ірану, який підтримує такі угруповання, як ХАМАС, “Хезболла” і “Палестинський ісламський джихад”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube