Автор скандальної статті Time про Зеленського – відомий маніпулятор, який звинувачував полк «Азов» в неонацизмі, – Дарія Гірна (ВІДЕО)


17:5531.10.2023

Як повідомляло ІншеТВ, вчора видання TIME  опублікувало матеріал Як Зеленський бореться за те, щоб Україна продовжувала боротися. Журналістка і директорка Центру досліджень визвольного руху Дарія Гірна розповіла, як Саймон Шустер займався маніпуляціями та звинуватив «Азов» нібито у рекрутингу ультраправих націоналістів по всьому світу. 

“Розкажу вам історію, пов’язану з журналістом Саймоном Шустером. А ви вже вирішуйте, як після цього читати його матеріали в Time чи деінде. Чи взагалі давати йому інтерв’ю. Діло було в 2018 році. Ми з Ostap Yarysh писали репортаж для Громадського про норвежця Йоахіма Фурхольма, який приїхав в Україну вступати в ЗСУ.

Норвежець, який хоче в ЗСУ – в 2018 це ще дуже не типова історія і однозначно варта висвітлення. Ні мотивів, ні бекграунду цього чувака ніхто ще не знав на той момент. За декілька годин після домовленості про інтв, Фурхольм дзвонить мені з госпіталю і ледь каже, що його побили невідомі і сказали забиратися з країни. Пізніше, його історія трішки прояснить нам чому.

Але на той момент ситуація була така: іноземець, хоче в ЗСУ боротися проти русні, доповз в лікарню побитий невідомими, без їжі і даху над головою. З одним телефоном старого знайомого воєнкома. Вся інфа.

Що роблю я в цій ситуації (як зробила б кожна нормальна людина). Пишу всім кого знаю в ЗСУ, щоб вписали його на пару ночей хоч на якійсь базі. З усіх відгукується тільки “Азов” в особі Мар’яна Хомерікі і по доброті душевній хостять його в себе в Києві на дві доби. По-людськи. Все. Жодної конспірології.

Повна історія норвежця тут: https://hromadske.ua/…/istoriia-norvezhtsia-iakoho…

За рік мені телефонують родичі і кажуть: Дарка, про тебе там в ефірі Савіка Шустера говорять, включай. Я трохи в шокі, включаю.

Отже, що робить Саймон Шустер в 2019 році. Виходить з величезним матеріалом в Time, якраз коли в Конгресі США “Азов” хотіли, прости Господи, визнавати терористичною організацією. І використовує цю історію, яку ви щойно прочитали, як доказ, що “Азов” рекрутить ультраправих наці з усього світу. І історія з хостом Фурхольма на базі “Азову” – це типу доказ, а вигнали його ніби тому, що “він не мав достатньо досвіду”.

Ось повна стаття (можете зацінити заголовок і якість джерел, якими оперує автор): https://time.com/5926750/azov-far-right-movement-facebook/

І от вмикаю я Шустер лайф, а там Саймон в епічному етері так зверхньо-повчально «журить» Андрія Білецького зокрема за цю історію. По факту не відповідаючи на жодне зауваження останнього щодо маніпулятивності матеріалу.

Це не просто якась історія роздування проблеми праворадикалів в Україні. Це схоже на белетристику, а не журналістика факту.

Чого коштувала ця історія бійцям «Азову» вже потім, ми можемо тільки здогадуватися, пише журналістка.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube