Що вирішили в ЄС щодо Ізраїлю і Гази


11:0327.10.2023

Глави держав і урядів 27 країн ЄС зустрілися в Брюсселі, щоб обговорити ситуацію на Близькому Сході і довгостроковий бюджет блоку.

Про це повідомляє The Guardian.

Після багатогодинної дискусії лідери погодили спільний текст із закликом надати допомогу тим, хто її потребує в Газі, “за допомогою всіх необхідних заходів, включаючи гуманітарні коридори і паузи для гуманітарних потреб”.
Лідери також заявили, що Європейська Рада “підтримує проведення міжнародної мирної конференції найближчим часом”.
Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що в п’ятницю до Гази вилетять нові літаки з допомогою ЄС.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що “Ізраїль є демократичною державою, яка керується дуже гуманними принципами, і тому ми можемо бути впевнені, що ізраїльська армія буде поважати правила, які випливають з міжнародного права у всьому, що вона робить”.
Президент України Володимир Зеленський заявив лідерам ЄС під час відеоконференції, що “ми повинні зробити все, щоб запобігти ще більшій міжнародній пожежі на Близькому Сході” і що “вороги свободи дуже зацікавлені в тому, щоб вивести вільний світ на другий фронт”.
Роберта Метсола, президент Європейського парламенту, підкреслила, що Європа не може допустити, щоб її підтримка України припинилася, і заявила, що на Близькому Сході “ми зобов’язані залишатися послідовними і об’єднаними”.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан захистив своє рішення зустрітися з російським президентом Володимиром Путіним, заявивши, що Будапешт має “мирну стратегію”.
Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила журналістам, що “у нас і раніше були різні думки, нам вдавалося зберігати єдність, але щодо Угорщини це стає все складніше”.
Лідери Франції, Німеччини та Італії зустрілися зі своїми колегами з Косова і Сербії, але, схоже, не змогли досягти прогресу у складному питанні відносин між Приштиною і Белградом.
Лідери зустрінуться пізніше в п’ятницю знову, щоб обговорити Україну, міграцію та економіку.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube