Данія передає Україні 13-й пакет військової допомоги


19:5726.10.2023

Міністерство оборони Данії оголосило новий пакет військової допомоги Україні на суму $522 млн.

Про це йдеться у повідомленні оборонного відомства Данії.

“Я зустрівся з моїм українським колегою у вівторок у Києві й отримав інформацію про потреби України в боротьбі з російським вторгненням. Саме на основі переговорів з українцями було зібрано тринадцятий данський пакет допомоги”, – сказав міністр оборони Данії Троелс Лунд Поульсен.

“Сьогоднішня допомога підтверджує, що Україна може розраховувати на непохитну підтримку Данії у боротьбі за свободу. Ця підтримка має вирішальне значення для того, щоб Україна продовжувала боротьбу. Пожертва також надсилає важливий сигнал як Україні, так і Росії, що ми не втрачаємо уваги, навіть незважаючи на те, що значна частина уваги світу в ці дні прикута до Ізраїлю та Палестини”, – заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен.

Донорський пакет XIII фінансується з Українського фонду, який уряд заснував у березні 2023 року.

До пакета допомоги входять танки, бойові машини піхоти, артилерійські боєприпаси, безпілотники та стрілецька зброя.

Йдеться про БМП-2 і танки Т-72, також броньовані інженерно-евакуаційні машини, які Данія фінансує у співпраці з Німеччиною.

Це ті види техніки та боєприпасів, які потрібні Україні й мають вирішальне значення для збереження Україною своєї сухопутної бойової потужності, додають у відомстві.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube