“ХАМАС- не терористична організація, а група визволителів і моджахедів, які борються за захист своїх земель і громадян”, – Ердоган


16:0225.10.2023

Президент Туреччини і лідер Партії справедливості та розвитку (ПСР) Реджеп Ердоган виступив перед своїми партійцями у парламенті і заявив, що ХАМАС не терористична організація, а група визволителів і моджахедів, які борються за захист своїх земель і громадян.

Про це інформує AA.com.

Треба зазначити, що Ердоган багато чого наговорив на цій зустрічі, тож ІншеТВ не обмежилось короткими цитатами, а переклало всю частину виступу президента Туреччини, яка стосується Ізраїлю і Палестини. Часом здається, що це зашивроване послання, але ми вирішили не скорочувати його, щоб не оминути чогось важливого. А важливих слів тут багато, і вони дають можливість зрозуміти, яка безодня у світоглядах на Близькому Сході, і ця безодня болюча і довговічна.

Заявивши, що з 7 жовтня вони докладають усіх зусиль, щоб запобігти подальшому розростанню кризи, Ердоган сказав: “Для задоволення потреб палестинського народу, – сказав він, – ми повинні зробити все можливе:

“Для того, щоб задовольнити потреби населення Гази, ми відправили в цілому 8 літаків з медичними та гуманітарними матеріалами в аеропорт Ель-Аріш в Єгипті. Ми відправили 25 медичних працівників до Єгипту, в першу чергу, для лікування поранених. Так само ми чітко дали зрозуміти, що ми ніколи не виправдовуємо дії, спрямовані проти цивільних осіб, в тому числі ізраїльських цивільних осіб, незалежно від того, хто це робить. Ми зберігаємо цю принципову позицію сьогодні, як і вчора. У нас немає проблем з державою Ізраїль, але ми ніколи не схвалювали і не будемо схвалювати звірства, які чинить Ізраїль, і те, як він діє як організація, а не як держава. З 7 жовтня Ізраїль здійснює одну з найкривавіших, найогидніших і найжорстокіших атак в історії проти невинних людей в Газі.

Майже половина загиблих в результаті ізраїльських атак на Газу – діти, а інша половина – їхні матері та старші люди. Однієї цієї картини достатньо, щоб показати, що метою є не самооборона, а навмисне звірство, спрямоване на вчинення злочинів проти людяності. Ви не знайдете жодної іншої держави чи армії у світі, яка б вдень і вночі бомбардувала міста своїми військовими літаками, вбиваючи лише дітей; яка б підпалювала лікарні, місця поклоніння, школи, ринки, будівлі та вулиці; яка б здійснювала цей нелюдський акт за допомогою своїх танків, гармат та зброї. Я звертаюся до Ізраїлю і світу; вони проводять зустрічі. На останній зустрічі вони знову зібралися разом, і весь Захід вважає ХАМАС терористичною організацією. О Ізраїль, ти можеш бути організацією. Тому що Захід винен тобі багато грошей, а Туреччина не винна тобі нічого. Хамас – не терористична організація, а група визволителів і моджахедів, які борються за захист своїх земель і громадян”.

Читаючи рядки з вірша Назима Хікмета “Шестирічний хлопчик біжить, його повітряний змій летить крізь дерева, ви колись так бігли, не жалійте дітей, господарі, не дозволяйте хмарам вбивати людей”, Ердоган сказав: “Не дайте хмарам вбивати людей”:

“Що робить Ізраїль? Він вбиває дітей. Ми бачили стан цих дітей. Ми бачили, що вони зробили. Ми ніколи не можемо дозволити, щоб цих дітей вбивали і розривали на шматки. Я сказав про це їхньому прем’єр-міністру в Давосі. Я сказав: “Ви дуже добре вмієте вбивати”. Тому що ми знаємо, як вони застрелили дитину, яка сховалася під боком у свого батька. З того дня я більше не був у Давосі. І двоє друзів, які були зі мною в той день, один з них сьогодні є головою політичної партії, а інший – головою іншої політичної партії. Вони також йдуть позаду мене. За ними також наші друзі; знаєте, що вони кажуть? “Тепер ми погоріли”. Це те, що я сказав. Тепер ми погоріли. Що сталося? Ми згоріли? Ми стоїмо твердо, але ти згорів. Ти ніколи не був ні на що придатний і ніколи не будеш. Те, що ви сховалися під сидінням ТЕЦ, нічого вам не додасть і не додало. Ми ж, з іншого боку, непохитно йдемо цим шляхом”.

Ердоган сказав, що тим, хто вбиває дітей військовими літаками, що вивергають смерть над хмарами, кажуть: “Ви вже колись так бігали, не шкодуйте дітей, господарі”.

Заявивши, що ніхто не може спати спокійно в світі, де діти обіймають тіла своїх батьків, а батьки обіймають тіла своїх дітей, Ердоган підкреслив, що в такому світі ніхто не може бачити своє майбутнє в безпеці.

Заявивши, що він єдиний раз у житті потиснув руку прем’єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху в Турецькому домі в Америці, Ердоган сказав: “У нас були добрі наміри, але він зловживав нашими добрими намірами. У нас був проект поїхати до Ізраїлю, його скасували, ми не поїдемо. Якби це продовжувалося з добрими намірами, наші відносини могли б бути іншими, але тепер, на жаль, і цього не буде, тому що вони зловживали нашими добрими намірами”.

Пояснюючи, що матері і батьки в Газі писали свої імена на тілах своїх дітей, Ердоган сказав: “О Ізраїль, ви нікуди не можете піти з таким мисленням. Чи візьмете ви з собою Америку, інших або Захід, ви нікуди не підете. Оскільки Америка не забезпечує, щоб світом керувала справедливість і не хоче цього, вона також програє. Вся проблема полягає у встановленні справедливого світу. Це стосується як Ізраїлю, так і кожної країни, кожного суспільства, кожної людини, яка підтримує, заохочує і заохочує його масові вбивства, не запобігаючи їм”.

Заявивши, що настав час відкрито обговорити ситуацію тих, хто відвертається від того, що в Газі щодня вбивають сотні дітей, жінок і невинних людей, Ердоган продовжив наступним чином:

“Відвертатися від правди або закривати очі на розчленовані тіла дітей і виправдовувати нелюдські напади – це спадщина, яку Захід успадкував від власної кривавої історії. У пам’яті значної частини світу, від Америки до Африки, є багато кривавих слідів, болючих спогадів і непоправних масових вбивств, пов’язаних з таким ставленням. Покійний професор, доктор Ерол Гюнгер, один з найвидатніших вчених нашої країни, у статті, написаній у 1982 році, так описує хвору політику, яку Ізраїль проводить з моменту свого заснування, і тих, хто її підтримує: “В історії немає жодного вбивці, який би читав лекції про цінність людського життя і зло вбивства, наступаючи на закривавлений труп свого супротивника. Це один з найсерйозніших симптомів психічного захворювання – уявляти, що інші переслідують його, і намагатися зробити те ж саме з ними. Дійсно, ізраїльські атаки на Газу – це стан, який свідчить як про вбивство, так і про психічну хворобу як тих, хто їх здійснює, так і тих, хто їх підтримує”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube