Солдат РФ на окупованій території катував 75-річну жінку, розрізав їй живіт і кілька разів зґвалтував, – довідка ООН


20:0620.10.2023

Слідча комісія Організації Об’єднаних Націй заявила, що знайшла додаткові докази російської військової агресії та військових злочинів в Україні, включаючи катування, зґвалтування та депортацію дітей до РФ.

Про це повідомляє ООН. В повідомленні наводяться деякі жахливі приклади.

Незалежна міжнародна слідча комісія по Україні задокументувала нові докази того, що російська влада здійснює невибіркові напади і воєнні злочини, такі як катування, зґвалтування та інше сексуальне насильство, а також депортація дітей до Російської Федерації, згідно з доповіддю, представленою на Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. 

Збройний конфлікт в Україні триває вже другий рік і продовжує приносити страждання та труднощі тисячам постраждалих цивільних осіб. 

Додаткові невибіркові напади із застосуванням вибухової зброї, вчинені російськими збройними силами, які розслідувала Комісія, призвели до загибелі та поранень цивільних осіб, а також до руйнування та пошкодження цивільних об’єктів. Наприклад, внаслідок обстрілу у квітні 2023 року багатоповерхового житлового будинку в Умані Черкаської області загинуло 24 цивільних особи, переважно жінки та діти, а частина будинку стала непридатною для проживання. Під час свого нещодавнього візиту до України члени Комісії поспілкувалися з його мешканцями.

Розслідування підтвердило попередній висновок Комісії про те, що російська влада широко і систематично застосовує тортури в різних типах місць позбавлення волі. На додаток до попередніх висновків Комісії про катування в Україні та місцях позбавлення волі в Російській Федерації, нові докази для цієї доповіді, зібрані в Херсонській та Запорізькій областях, свідчать про таку ж практику катувань на територіях, підконтрольних російській владі. У розслідуваних випадках злочинці переважно катували чоловіків, підозрюваних у передачі інформації українській владі або в іншій підтримці українських збройних сил.

Інтерв’ю з жертвами та свідками свідчать про глибоку зневагу до людської гідності з боку російської влади за таких обставин. Свідки повідомляли про ситуації, коли катування застосовувалися з такою жорстокістю, що жертва помирала. У місці тримання під вартою в школі села Біляївка Херсонської області співутримувані звернулися по медичну допомогу, коли в одного з них одразу після катувань з’явилися ознаки розладу дихання. Однак російські військовослужбовці відмовилися надати медичну допомогу, і жертва померла протягом години.

Нещодавні розслідування Комісії в Херсонській та Запорізькій областях показують, що зґвалтування та інші види сексуального насильства часто вчинялися разом із додатковими актами насильства над жертвами, включаючи жорстоке побиття, душіння, удушення, різанину, постріли поруч із головою жертви та умисне вбивство. На 75-річну жінку, яка залишилася сама, щоб захистити своє майно, напав російський солдат, який бив її по обличчю, грудях і ребрах, душив її під час допиту. Він наказав їй роздягнутися, а коли вона відмовилася, зірвав з неї одяг, розрізав живіт невеликим гострим предметом і кілька разів зґвалтував її. На додаток до наслідків зґвалтувань, у жертви було зламано кілька ребер і зубів. Комісія встановила, що, окрім зґвалтування, проти жертви було скоєно воєнний злочин катування.   

Травматичний досвід, описаний у звіті, має серйозні та довготривалі наслідки для фізичного та психічного здоров’я жертв. 

Комісія розслідувала подальші свідчення про переміщення російською владою дітей без супроводу дорослих до Російської Федерації або на окуповані нею території України. Вона задокументувала переміщення 31 дитини з України до Росії у травні 2022 року і дійшла висновку, що це була незаконна депортація, яка є воєнним злочином. Комісія занепокоєна інформацією про заходи, які мають очевидну мету дозволити певним дітям залишатися на тривалий час у Російській Федерації. 

У доповіді наводяться три випадки, коли розслідування показали, що українська влада вчинила порушення прав людини щодо осіб, яких вона звинуватила у співпраці з російською владою.    

Комісія знову наголошує на важливості притягнення до відповідальності у всіх її аспектах, з повною повагою і турботою про права жертв.

Нагадаємо, встановлено особи 57 колаборантів, які катували українців на Херсонщині© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube