“Звикайте бачити мене тут”, – з ким зустрілася сьогодні спецпредставник США з відновлення України Пенні Пріцкер (ФОТО)


19:1116.10.2023

Спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер у Києві зустрілася з президентом Володимиром Зеленським та його командою, повідомила пресслужба Офісу президента.

Спецпредставниця США обговорила з українською владою питання забезпечення макрофінансової стабільності України у 2024 році та використання заморожених активів РФ як “суттєвого джерела коштів для відбудови України”, повідомили в ОП.

"Звикайте бачити мене тут", - з ким зустрілася сьогодні спецпредставник США з відновлення України Пенні Пріцкер (ФОТО) 1
"Звикайте бачити мене тут", - з ким зустрілася сьогодні спецпредставник США з відновлення України Пенні Пріцкер (ФОТО) 3

Пріцкер 16 жовтня також провела зустрічі з представниками Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Американської торговельної палати, передає Інтерфакс-Україна.

На брифінгу, що відбувався на території музею-заводу Coca-Cola в селищі Велика Димерка під Києвом Пріцкер розповіла про плани зустрітися з лідерами місцевого бізнесу.

“Хочу сказати одну річ. Звикайте бачити мене тут, тому що я повернуся. Це перша з багатьох поїздок, які я здійсню сюди. І, як сказав президент Байден: хочу запевнити народ України, що ви можете розраховувати на нашу підтримку”, – наголосила спецпредставниця Сполучених Штатів.

Пріцкер розповіла, що на посаді спеціальної представниці з питань відновлення України вона працює з місцевим урядом над підтримкою відкриття експортних ринків, мобілізацією прямих іноземних інвестицій та сприянням відновленню економіки.

“Я також докладаю зусиль щодо формування пріоритетів донорів через міжвідомчу платформу координації донорів. І під час цієї та майбутніх поїздок сюди я продовжу налагоджувати відносини між ключовими представниками приватного сектора США в галузі інвестицій, українським урядом та лідерами українського бізнесу”, – сказала вона.

Нагадаємо: Байден призначив ексміністерку торгівлі спецпредставником з відновлення нашої економіки – її інтерес до України “має особистий вимір”

Пан Блінкен додав у своїй заяві, що пані Прітцкер відіграватиме центральну роль у зусиллях, спрямованих на те, “щоб Україна не лише вижила, але й процвітала, стоячи на своїй власній нозі”. Він сказав, що мета полягає в тому, щоб перетворити країну на “процвітаючу, безпечну, європейську демократію”.

Пані Пріцкер походить з відомої чиказької родини, відомої своєю бізнес-імперією та багаторічним впливом у Демократичній партії. Її брат, Джей Бі Пріцкер, є губернатором штату Іллінойс від Демократичної партії. Їхній батько, Дональд, був співзасновником готельної компанії Hyatt.

Пані Пріцкер заснувала кілька власних бізнес-підприємств, а на посаді міністра торгівлі президента Барака Обами у 2013-17 роках була відома своїми тісними стосунками з бізнес-лідерами по всій Америці. Вона також є членом ради директорів Microsoft і колишнім головою Фонду Карнегі за міжнародний мир.

Вона відіграла важливу роль у піднесенні пана Обами в штаті Іллінойс і в національній політиці, використовуючи свої зв’язки, щоб допомогти зібрати сотні мільйонів доларів для його кампаній. У січні 2020 року, коли вона підтримала кандидатуру Байдена на посаду президента США, вона зазначила, що знає його понад 20 років.

У своїй заяві пані Пріцкер зазначила, що на посаді міністра торгівлі вона “працювала з українським урядом над просуванням реформ, залученням приватного сектору та координацією дій з урядами країн-партнерів – діяльність, яку я також продовжуватиму на цій посаді”.

Вона додала, що її інтерес до України має особистий вимір: Сім’я пані Пріцкер наприкінці 1800-х років втекла від переслідувань з території сучасної України, підконтрольної царській Росії, і вона відчуває зв’язок з цією країною.

Як міністр торгівлі, вона кілька разів відвідувала Київ, у тому числі для того, щоб оголосити про надання американської кредитної гарантії українському уряду на суму 1 мільярд доларів. За рік до цього вона відвідала село, де жили її предки.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube