Австралійська компанія передала Україні антидронову систему Slinger – бачить монету за 36 км. Буде ще таких 10 (ФОТО)


06:0603.10.2023

Австралійська компанія передала Україні антидронову систему Slinger. Вона допоможе Україні краще захистити небо.

Про це повідомив представник компанії Electro Optic Systems Метт Джонс, повідомляє ABC.

Війна назавжди змінила Україну. Дрони відіграють величезну роль над лінією фронту. За оцінками, тисячі безпілотників перебувають у повітрі щодня.

“Швидкість, з якою можна не лише знаходити людей на полі бою, але й знаходити і знищувати їх, змінює тактику, – каже австралійський генерал-майор у відставці Мік Райан.

“Це змінює формування, і це має змінити військові доктрини і обладнання скрізь”.

Вся справа в ціні
У світі багатомільйонних систем озброєнь безпілотники є великим вирівнювачем. Страшна іранська модель “Шахед”, яку Росія використовує для атак на танки і міста, коштує близько 31 000 доларів. Інші коштують менше.

Ракети, якими їх збивають, можуть коштувати в 10 разів більше.

“До недавнього часу нам доводилося використовувати дуже дорогі ракети, щоб атакувати ці штуки, – сказав Райан.

“Якщо ви використовуєте ракету вартістю $100 000 або $200 000, щоб збити безпілотник вартістю $10 000, це не спрацює для більшості країн”.

Слінгер використовує складну технологію для досягнення простого результату. У Канберрі інженер-випробувач EOS Шарлотта Каппер використовувала джойстик, щоб стежити за дроном на екрані системи наведення.

“Цьому дуже швидко і легко навчитися. Вам не потрібно багато знати про технологію. Легко зрозуміти, що і як робить кожна річ”.

Австралійська компанія передала Україні антидронову систему Slinger - бачить монету за 36 км. Буде ще таких 10 (ФОТО) 1
Австралійська компанія передала Україні антидронову систему Slinger - бачить монету за 36 км. Буде ще таких 10 (ФОТО) 5
Австралійська компанія передала Україні антидронову систему Slinger - бачить монету за 36 км. Буде ще таких 10 (ФОТО) 3
Австралійська компанія передала Україні антидронову систему Slinger - бачить монету за 36 км. Буде ще таких 10 (ФОТО) 6

Минулого місяця посол України в Австралії Василь Мирошниченко на власні очі побачив під час випробувань, як “Слінгер” може збивати безпілотники за частку вартості ракет.

“Іноді ці ракети коштують мільйони. А ви збиваєте безпілотники, які коштують 20 тисяч доларів, так? І вся справа у вартості, – сказав пан Мирошниченко.

“Але ви ніколи не знаєте, куди цілиться безпілотник і що саме він збирається знищити”.

Ціна Slinger становить менше 1,55 мільйона доларів за систему. Він може збивати безпілотники за ціною від $155 до $1,550 за одну операцію.

“Українські міста щодня атакуються безпілотниками і ракетами. І ми бачимо ці безпілотники вже півтора року”, – сказав український посол.

Система “Слінгер” забезпечує унікальний спосіб ураження рухомих цілей, особливо коли ми можемо перехоплювати їхні безпілотники”.

Оборонна продукція компанії безпосередньо пов’язана з її витоками в космічному бізнесі.  EOS відстежує об’єкти розміром з 10-центову монету на орбіті на висоті до 36 000 кілометрів над Землею. 

Ця технологія дає змогу безпосередньо націлюватися на невеликі об’єкти, що швидко рухаються, як-от дрони. 

“Що ми насправді робимо тут, так це використовуємо відстеження і алгоритми стабілізації, які ми розробили для відстеження у далекому космосі”, – сказав пан Джонс.

Очікується, що десять слінгерів, які зараз виготовляються в США, будуть доставлені в Україну до кінця року в рамках пакету військової допомоги США.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube