Зеленський провів зустріч з Боррелем. Говорили про гроші. І про підготовку пілотів


20:1502.10.2023

Президент України Володимир Зеленський провів у понеділок зустріч із високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки, віцепрезидентом Європейської комісії Жозепом Боррелем, який перебуває в Києві з візитом для участі в засіданні глав МЗС держав – членів ЄС.

Як повідомила пресслужба президента, Зеленський відзначив проведення першого в історії відносин між Україною та Євросоюзом виїзного засідання міністрів закордонних справ країн – членів Європейського Союзу в Києві.

“Ми щиро вдячні ЄС і державам-членам за підтвердження в такий спосіб єдності в підтримці України”, – зазначив він.

Президент наголосив на важливості прискорення надання Україні міжнародної військової допомоги. У цьому контексті було відзначено необхідність виділення нового, восьмого траншу обсягом EUR500 млн в рамках Європейського фонду миру (EPF) для підтримки ЗСУ, а також створення спеціального Фонду допомоги Україні обсягом EUR20 млрд у рамках EPF для постійної підтримки оборонних потреб України на 2024-2027 роки.

Також було відзначено необхідність схвалення всіма державами – членами ЄС ініціативи Єврокомісії щодо створення Українського фонду (Ukraine Facility), який передбачає виділення нашій державі EUR50 млрд протягом наступних чотирьох років.

Сторони обговорили необхідність якнайшвидшого ухвалення 12-го пакета санкцій ЄС проти Росії та його ключові пріоритети.

Глава держави наголосив, що Україна розраховує на позитивну оцінку Єврокомісії в рамках пакета розширення та ухвалення Європейською Радою до кінця поточного року рішення щодо початку переговорів про вступ нашої країни до ЄС.

Президент України висловив вдячність за активну участь Євросоюзу в реалізації всіх пунктів української Формули миру.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube