Польща одна з перших отримала запрошення на форум оборонних індустрій, але проігнорувала його, – посол Зварич


15:3002.10.2023

Нам доводиться пояснювати один одному деякі речі, і ми це робимо дуже ефективно, тому тут є повне розуміння з нашого боку, і ми розраховуємо на таке розуміння з польського боку”, – сказав посол України Василь Зварич.

Про це та інше він повідомив у інтерв’ю телеканалу TVN 24.

Відповідаючи на запитання про польсько-українські відносини, він оцінив, що “нічого не ламається”. – Є нормальна робота, ми працюємо, ми розвиваємо наші відносини”, – сказав він.

-Коли в Україні йде війна і щодня гинуть люди, щодня ми маємо втрати серед цивільних і військових, а з іншого боку тут, у Польщі, триває виборча кампанія, емоції обов’язково піднімаються, але це не означає, що ми маємо якусь масову кризу в наших відносинах. Нам потрібно пояснювати один одному деякі речі, і ми це робимо дуже ефективно, тому тут є повне розуміння з нашого боку, і ми розраховуємо на таке розуміння з польського боку”, – пояснив він.

Отже, якщо не криза, то що?

– Просто нинішня ситуація, в якій ми перебуваємо, викликає певний рівень емоцій. Ми хочемо, щоб солідарність всього вільного світу навколо України, на підтримку України, була збережена, тому що для нас питання солідарності і єдності вільного світу – це питання екзистенційне”, – аргументував Зварич.

При цьому посол зазначив, що “ми бачимо, що (Володимир) Путін весь час намагається нас знищити.

– Він не відступив від цих планів, тому ми повинні об’єднатися якомога сильніше, щоб протистояти, перш за все, тому, що робить Путін, а Путін загрожує всім нам, в тому числі і Польщі”, – підкреслив він.

Відповідаючи на запитання про нещодавні заяви Володимира Зеленського та Матеуша Моравецького щодо питання взаємовідносин, Зварич заявив, що “це показує, наскільки ми дбаємо про збереження єдності”. Він додав, що український президент, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН, зробив “заклик до збереження єдності”.

– Тут не було жодних звинувачень на адресу Польщі, Польща взагалі не згадувалася, сказав він.

На питання, кого Зеленський мав на увазі, посол відповів, що “є, однак, ознаки того, що, можливо, солідарність і єдність вільного світу все ж таки можуть бути порушені”.

– І саме цим користується Путін. Тому ми дійсно повинні бути дуже хоробрими у збереженні цієї єдності, тому що я вірю, що наше майбутнє залежить від єдності, від солідарності всього вільного світу”, – зізнався він.

“Ми з нетерпінням чекали на участь польської сторони”

Під час розмови Зварича запитали про зустріч Володимира Зеленського з представниками збройових компаній кількох країн і чому там не було польських представників.

Він відповів, що “це вже скоріше питання до польської сторони, тому що Польща була однією з перших, хто був запрошений на цей захід. – Ми запросили всіх з дружніх нам країн, в тому числі і компанії з оборонної промисловості. Польща була однією з перших, хто отримав це запрошення, тому ми з нетерпінням чекали на участь польської сторони”, – додав він.

“Це суверенне рішення кожної країни. Ми надсилаємо запрошення, а держава вже вирішує, чи приймати запрошення, чи ні, з огляду на власні інтереси. Тому ми з повагою ставимося до таких рішень, але це не є підставою для якихось звинувачень на адресу України, що Польщі там не було”, – підкреслив він.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube