Лідера французьких ультраправих Ле Пен будуть судити за нецільове використання коштів ЄС. Деталі справи


22:1023.09.2023

Паризька прокуратура заявила в п’ятницю, що лідер ультраправих Марін Ле Пен та 23 інших члени її партії мають постати перед судом за звинуваченням у нецільовому використанні коштів ЄС, що стало продовженням розслідування, яке триває вже сім років.

Про це повідомляє Reuters.

Прокуратура Парижа розпочала розслідування в грудні 2016 року, заявивши, що воно має на меті з’ясувати, чи використовував тодішній “Національний фронт” гроші, призначені для помічників депутатів Європарламенту, для оплати праці співробітників, які працювали на партію.

Депутати Європарламенту отримують кошти на покриття витрат, у тому числі на своїх помічників, але не мають права використовувати їх на партійні витрати.

Прокуратура заявила, що було перевірено становище близько 49 помічників за період, що охоплює три каденції Європарламенту, з 2004 по 2016 рік.

Приводом для цього стала доповідь парламенту, який помітив, що деякі помічники займають високі посади в партії Ле Пен – тепер відомій як Національне об’єднання (RN) – що видається несумісним з їхньою постійною роботою в парламенті.

Національне об’єднання заперечує будь-які правопорушення.

“Ми оскаржуємо цю позицію, яка, як видається, є помилковим розумінням роботи опозиційних депутатів та їхніх помічників, яка є, перш за все, політичною”, – йдеться в заяві партії, наданій агентству Reuters.

Ле Пен двічі зустрічалася з Еммануелем Макроном у другому турі президентських виборів у Франції, в 2017 і 2022 роках, і широко розглядається як фаворит наступних виборів у 2027 році.

За даними прокуратури, їй загрожує 10-річний термін ув’язнення, штраф у розмірі одного мільйона євро, а також – оскільки вона є виборною посадовою особою – позбавлення права обіймати державні посади протягом 10 років.

Судді мають вирішити, чи приймати клопотання прокуратури до судового розгляду.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube