Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО)


11:5415.09.2023

Як ми повідомляли, сьогодні СБУ прийшла з обшуками до нардепа Нестора Шуфрича. З початку повідомлялось, що його затримали, але пізніше це твердження виявилось перебільшенням.

Потім стало відомо, що депутату Нестору Шуфричу генпрокурором Андрієм Костіним повідомлено про підозру у вчиненні державної зради – злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 КК України, а саме “в діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній та інформаційній безпеці України, шляхом надання іноземній державі та їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України за попередньою змовою групою осіб”.

Тепер зявились фото з обшуку. Знайдене свідчить про “бАгатий внутрішній світ” нардепа. Знаючи його минуле, можна було б припустити, що це антураж для рольових ігор, але насправді все не так невинно.

Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО) 1
Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО) 9
Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО) 3
Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО) 10
Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО) 5
Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО) 11
Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО) 7
Що знайшли у Шуфрича під час обшуку (ФОТО) 12

Досудовим розслідуванням у справі Шуфрича аналізується діяльність депутата, починаючи з 9 липня 2021 року. Станом на той момент Володимир Сівкович, який є представником Росії, залучив депутата Шуфрича для здійснення підривної діяльності.

За даними слідства, Шуфрич і Сівкович мають “особисті, тісні, сталі зв’язки, основані на взаємній прихильності, довірі, товариській солідарності, спільних інтересах, оцінках подій, людей та ідейній близькості”.

За даними слідства, Шуфрич погодився на пропозицію Сівковича, як представника Росії, “щодо надання допомоги у підривній діяльності проти України на шкоду її суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, державній та інформаційній безпеці”.

За матеріалами слідства, Шуфрич, відповідно до розробленого представниками вищого політичного керівництва росії плану, мав публічно виступати в Україні та РФ для дискредитації української влади, звинувачувати з удаваних причин вище військово-політичне керівництво держави в ескалації на сході України, поширюючи думку щодо конфлікту на сході України як громадянського.

Також Шуфрич за інструкціями Сівковича мав подавати депутатські звернення, координуючи свої дії з Сівковичем, який, у свою чергу, узгоджував дії Шуфрича зі спецслужбами РФ з метою проведення підривної діяльності.

Шуфрич мав постійно звітувати Сівковичу про виконання поставлених завдань.

Серед іншого, встановлено, що протягом літа 2021 року Сівкович пересилав Шуфричу по телеграму готові файли депутатських звернень і заяв про злочини, де нардеп вимагав розслідування стосовно керівництва Головного управління розвідки Міністерства оборони України та інших органів влади.

Спілкувавня Шуфрича і Сівковича в мессенджері телеграм з метою узгодження дій депутата відбувалося регулярно, інколи з інтервалом обміну повідомленнями до 1 хвилини. Так, Шуфрич для звітування Сівковичу направляв йому відеофайли зі своїми виступами на телеканалі “Перший незалежний”, “НАШ”, “Україна 24”, де нардеп озвучував тези, отримані від Сівковича.

Також Шуфрич пересилав Сівковичу зображення своїх депутатських запитів від липня 2021 на адресу Генерального прокурора про витребування внесених відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Слідство встановило, наприклад, що 13 липня 2021 року Шуфрич, продовжуючи виконувати завдання Сівковича, переслав йому два відеофайли з виступами Шуфрича тривалістю 4 хвилини 32 секунди та 4 хвилини 45 секунд відповідно, які транслювались на телеканалі «Россия 1». Вони містили дискредитацію української влади та звинувачення президента України в ескалації конфлікту на сході України.

Сівкович, виконуючи функцію в злочинному плані, направляв Шуфричу копії закордонних паспортів окремих громадян України, для використання під час оформлення запиту на адресу Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Зокрема, Сівкович готував для Шуфрича проект депутатського звернення на адресу ГУР, з вимогою надати інформацію щодо належності певних осіб до співробітників вказаного органу.

Шуфрич звітував Сівковичу. Так, слідство виявило, що Шуфрич направив Сівковичу відповіді голови Національної поліції України щодо результатів розгляду депутатського звернення, в якому містилися відомості про слідчий підрозділ, який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, що становило інтерес Сівковича.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube