Посилення ППО, захист енергооб’єктів. Про що ще говорили Кулеба і Бербок (ВІДЕО)


18:0211.09.2023

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів у Києві переговори з міністром МЗС Німеччини Анналеною Бербок щодо розвитку двосторонніх відносин, збільшення коаліції на підтримку Формули миру, нових шляхів експорту зерна та надання озброєння, зокрема далекобійних ракет Taurus.

“Ми детально обговорили надання Україні німецьких ракет дальнього радіусу дії Taurus. Сьогодні ми краще розуміємо особливості процесу ухвалення остаточного рішення урядом Німеччини. Зі свого боку Україна готова зробити все необхідне, щоб його пришвидшити. За підсумками переговорів можу сказати, що опція надання цих ракет залишається відкритою, а процес ухвалення рішення всередині Німеччини просувається вперед”, – наводить слова Кулеби пресслужба МЗС України.

Міністр висловив вдячність німецькій стороні за потужну оборонну підтримку, яку уряд ФРН надає Україні, зокрема у створенні “повітряного щита” та посиленні танкової міці української армії. Він особливо відзначив ефективність німецьких систем “Гепард”, які продемонстрували хороші результати в захисті українських міст і селищ від російського терору.

Кулеба наголосив, що на переговорах ішлося про додаткове посилення протиповітряної оборони України напередодні нового зимового сезону та ймовірних атак проти енергетичної системи з боку Росії.

Сторони також обговорили сприяння експорту українського зерна, підготовку до Міжнародного саміту з продовольчої безпеки, гуманітарну програму президента України Володимира Зеленського Grain From Ukraine та підтримку німецькою стороною України на шляху вступу до ЄС.

Міністри особливо наголосили на домовленості працювати спільно заради повернення в Україну викрадених Росією українських дітей. Кулеба висловив особисту вдячність Бербок за її зусилля щодо повернення українських дітей.

«Я все ще під враженням від тих розмов, які я вела з дітьми. Йдеться про дітей – молодих людей – і просто перехоплює подих від того жаху, що дітей просто забрали зі шкіл або з дитячих будинків, відвезли в чужу країну, що вони пройшли промивання мізків, щоб бути налаштованими проти своєї країни», – зазначила Бербок.

Вона наголосила, що їй як матері дуже важко уявити, наскільки тяжко було дітям.

«Доля цих дітей ще раз показує, що в Путіна немає морального компасу. Він щодня порушує правила міжнародної спільноти і правила людського співіснування. Тому я закликаю тих, хто досі не може чітко сказати, хто є злочинцем: «Дивіться на ці злочини і на цих дітей! Їх повернення – це перший крок до миру”. Це треба зробити негайно», – зауважила Бербок.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також оголосила про виділення ФРН іще 20 мільйонів євро (21,4 мільйона доларів) на гуманітарну допомогу для України.

“Ми ще раз збільшуємо нашу гуманітарну допомогу. І цьогоріч вона становить уже 380 мільйонів євро”, – сказала вона на спільній пресконференції.

Бербок наголосила, що до російських звірств неможливо звикнути, ось чому Німеччина підтримує Україну.

“Ми в Європі знаємо: ви також захищаєте тут нашу європейську свободу. Ми назавжди вдячні українцям за це”, – сказала вона.

Глава МЗС Німеччини також висловила впевненість, що восени та взимку РФ знову завдаватиме ударів по енергетичних об’єктах України, щоб завдати найбільшої шкоди людям.

Вона наголосила, що ФРН підтримуватиме Україну “стільки, скільки потрібно”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube