Ієрархи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою і сказали йому про “розчарування українського народу”. Що він відповів (ФОТО, ВІДЕО)


08:0209.09.2023

Папа римський Франциск 6 вересня у Ватикані прийняв єпископів, які брали участь у синоді Української греко-католицької церкви у Римі.

Про це поінформував Vatican News.

Як зазначається у повідомленні прес-служби Святого Престолу, зустріч тривала майже дві години. У своєму вітальному слові Блаженніший Святослав Шевчук нагадав про болючу ситуацію в Україні, де зростає кількість загиблих, поранених, катованих, а також подякував Папі за прихильність, висловлену різними способами й при різних нагодах. Далі промовляли учасники, розповідаючи про страждання, які в різних місцях переживає український народ.

Папа Франциск уважно вислухав звернені до нього слова, висловлюючи кількома короткими репліками своє почуття близькості та співпереживання в трагедії, яку, зазнаючи жорстокості і потерпаючи від злочинів, переживають українці з «виміром мучеництва», про який недостатньо говориться. Він висловив свій смуток через відчуття безсилля перед обличчям війни, «творіння диявола, який прагне нищити», з особливою думкою про українських дітей, яких він зустрічав під час аудієнцій: «Вони дивляться на тебе і забули про усмішку», додаючи: «Це один з плодів війни: забрати в дітей усмішку».

Обговорюючи зустріч Папи з деякими молодими росіянами, що відбувалася цими днями, Святіший Отець повторив своє пояснення, яке дав щодо цього під час розмови з журналістами, повертаючись з Монголії.

На сайті Української Греко-Католицької церкви трохи інакше розповідають про цю подію.

“У відвертій розмові ієрархи УГКЦ висловили біль, страждання та деякі розчарування українського народу”, – наголошується в повідомленні.

«У розмові зі Святішим Отцем ми висловили все, що наші вірні в Україні та всьому світі доручили нам йому донести. Наші єпископи промовляли українською, англійською, португальською та італійською мовами», — наголосив Блаженніший Святослав. Єпископи розповіли, що певні висловлювання і жести «Святого Престолу та Вашої Святості є болючими та важко сприймаються українським народом, який у ці хвилини стікає кров’ю в боротьбі за свою гідність і незалежність». Непорозуміння, які виникали між Україною та Ватиканом від початку повномасштабної війни, пояснили єпископи, російська пропаганда використовує для оправдання та підтримки вбивчої ідеології «русского міра», тому «вірні нашої Церкви чутливі до кожного слова Вашої Святості як вселенського голосу правди та справедливості».

Ієрархи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою і сказали йому про "розчарування українського народу". Що він відповів (ФОТО, ВІДЕО) 1
Ієрархи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою і сказали йому про "розчарування українського народу". Що він відповів (ФОТО, ВІДЕО) 7
Ієрархи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою і сказали йому про "розчарування українського народу". Що він відповів (ФОТО, ВІДЕО) 3
Ієрархи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою і сказали йому про "розчарування українського народу". Що він відповів (ФОТО, ВІДЕО) 8

Визнаючи невідповідність власних слів і порівнянь, звернених до російської молоді, Святіший Отець пояснив: «Повертаючись із Монголії, під час розмови з журналістами я сказав, що справжнім болем є, коли культурна спадщина якогось народу проходить „дистиляцію“ та піддається маніпуляціям з боку певної державної влади, внаслідок чого перетворюється на ідеологію, яка нищить і вбиває. Великою трагедією є те, коли така ідеологія вривається в Церкву і підміняє собою Христове Євангеліє».

Святіший Отець теж визнав, що «окремим болем українського народу є той факт, що ви сумніваєтеся, з ким Папа. Я хочу запевнити вас у моїй солідарності з вами та постійній молитовній близькості. Я є з українським народом». Як особливий жест і символ близькості до українського народу Папа Франциск приніс ікону Богородиці, яку показав єпископам УГКЦ. «Цю ікону подарував мені Блаженніший Святослав, коли був молодим єпископом в Аргентині. Перед нею я щодня молюся за Україну».

Єпископи також подякували Папі Францискові за постійну підтримку України на міжнародному рівні, його гуманітарні акції, особисті зусилля для звільнення полонених, миротворчу місію спеціального папського посланця кардинала Маттео Дзупі тощо. «Українська молодь була щиро зворушена смиренністю Ваших слів у проханні пробачити, що не вдалося зробити більше для припинення війни в Україні», — звернувся Блаженніший Святослав до Папи Франциска.

Синодальні отці попросили Святішого Отця продовжувати зусилля для звільнення військовополонених, зокрема нагадали про священників-редемптористів — о. Івана Левицького й о. Богдана Галету, — котрі досі перебувають у російському полоні.

Ієрархи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою і сказали йому про "розчарування українського народу". Що він відповів (ФОТО, ВІДЕО) 5
Ієрархи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою і сказали йому про "розчарування українського народу". Що він відповів (ФОТО, ВІДЕО) 9

На завершення аудієнції від імені єпископів Синоду УГКЦ Блаженніший Святослав подарував Папі деякі особисті речі полонених священників-редемптористів: місійний хрест, молитовник і вервицю. «Ці речі, Ваша Святосте, свідчать про страждання нашої Церкви разом зі своїм народом серед лихоліття війни, спричиненої російською агресією. Як неоцінений скарб ми передаємо їх у Ваші руки з надією, що незабаром в Україні настане справедливий мир». Глава УГКЦ теж подарував Його Святості ікону Ісуса Христа, врятовану зі спаленого росіянами храму в с. Червоне Запорізької області.

Нагадаємо також: Вже не миротворець. В ОП вважають, що після компліментів російській імперскості Папа не може бути посередником (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube